Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
REGIONAL LEAGUE WEST 1 - Dordrecht, Netherlands - 18 November 2023
Final 2000 m Relay Relay Divisies
Race 89, Group 1 (1 of 5)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
4
1
DE-T1
3:38.76
179
Siem VAN SCHAIJK
180
Ruan OLDEN
229
Tobias VAN KRANENBURG
253
Iris SMITS
2.
3
4
DE-T4
3:39.13
63
Lise HOLKERS
183
Ivar VAN DER KRUIJF
184
Ids CREBAS
260
Felice KOUTSTAAL
3.
1
2
DE-T2
3:43.51
4
Isis VAN ETTEN
68
Vincent MEULMEESTER
123
Filippa VAN DIJK
181
Loek TER HART
4.
2
3
DE-T3
3:56.44
58
Liese VAN DER LAAN
73
Rinze ONDERWATER
75
Gabriƫl DE HAAN
254
Elin LAMAIN
Race 90, Group 1 (2 of 5)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
5
DE-T5
4:04.44
57
Isolde ONG
126
Lewis WIJBRANDTS
230
Fabian SIMONS
232
Kylian VAN KRANENBURG
2.
4
8
DE-T8
4:06.42
67
Jort VAN VONDEL
72
Miel JUFFERMANS
103
Kees DE GROOTE
182
Bas VAN HETEREN
3.
2
7
DE-T7
4:11.56
6
Maud VAN COEVORDEN
61
Vivienne BODIJN
66
Hugo KOPER
174
Lotte Anna WERNER
4.
3
6
DE-T6
4:15.32
29
Quinten KOHLER
64
Fenne VALENTIJN
70
Clark HARTEMINK
71
Marijn SCHOUTEN
Race 91, Group 1 (3 of 5)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
4
9
DE-T9
4:03.54
74
Stijn REINDERS
125
Bjorn WIDLUND
225
Jitske BENNINK
282
Kayleigh STRUNKS
2.
2
10
DE-T10
4:23.01
28
Jan GERRITSE
154
Lewis KOOT
177
Luna SUURD
185
Mike OOSTERBOER
3.
1
12
DE-T12
4:26.99
27
Roell KOHLER
176
Zee DE KIEFTE
178
Marit KAATS
228
Timo BENNINK
4.
3
11
DE-T11
4:36.21
25
Ize SCHILDMEIJER
59
Anna MEULMEESTER
62
Mia SCARGO
226
Anouk BERGMAN
Race 92, Group 1 (4 of 5)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
13
DE-T13
4:29.80
26
Jippe ALSEMGEEST
30
Cas VAN DER KNAAP
152
Calle DE BOER
227
Fedde BENNINK
2.
1
14
DE-T14
4:42.36
151
Jesper KLIJN
223
Fleur VAN DER KNAAP
256
Liam HENDRIKS
3.
2
15
DE-T15
4:48.20
136
Dook VAN OLST
175
Nyah BOS
252
Bobbi VAN DEN BRAND
255
Sophie VAN DER VEN
Race 93, Group 1 (5 of 5)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
18
DE-T18
4:35.82
101
Nienke BAKKER
102
Mats BAKKER
222
Ela OZGUR
281
Tibbe HOOGEMAN
2.
2
17
DE-T17
5:10.24
135
Toots VAN OLST
221
Frederique VAN RHEE
224
Lotte BIJL
257
Christian VERDONK
3.
1
16
DE-T16
5:23.58
69
Dorian DE HAAN
124
Rosanne WIDLUND
137
Maxime CONSTANDSE
283
Lauren RAMOS JUSTO
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters