Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Live
Select auto-reload time:
10 seconds
30 seconds
1 minute
2 minutes
5 minutes
no reload
Program
List of Competitors
List of Officials
Mobile
Photos
STARCLASS-1 (CD-1) - Amsterdam, Netherlands - 8-10 October 2021
Semi Final 500 metre Junior D Women
3 Races (the best skater of each race qualifies for the Final, total 5 skaters)
Race 89, Group 3 (1 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
27
Lana SCHIPHOF
TRL
55.625
Q
2.
2
7
Anne KEPPELS
GO
55.903
3.
3
8
Ief STRAATHOF
IHCL
57.404
4.
4
5
Greta HÄUPL
ETR
58.051
5.
5
19
Savi GRAY BUFFEY
SHF
1:07.644
Race 90, Group 3 (2 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
28
Yente BROUWERS
TRL
55.584
Q
2.
4
20
Bregje BOGERS
STB
56.697
3.
3
21
Mijke LAMMERS
STH
1:01.168
4.
2
6
Alessia MIELKE
EVD
1:19.295
Race 91, Group 3 (3 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
2
Tamar KOOLWIJK
DKIJV
55.057
Q
2.
4
9
Lisa DEN HERTOG
IJVZ
55.583
3.
2
23
Femke VENEMA
SVU
56.760
4.
3
14
Natalia FINC
ORL
56.818
2 Races (the best skater of each race qualifies for the Final, total 4 skaters)
Race 92, Group 2 (1 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
12
Aleksandra JABLONSKA
ORL
53.871
Q
2.
1
10
Fleur ALKEMADE
IJVZ
54.263
3.
4
3
Charlotte SCHULZ
ETR
54.487
4.
3
18
Sara VAN DE POL
SCT
1:19.713
Race 93, Group 2 (2 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
32
Esther DROST
SCT
53.588
Q
2.
2
17
Amber VAN DER HEIDE
SCT
53.808
3.
4
13
Natalia ZIECINA
ORL
54.388
4.
1
30
Frida KISSMANN
ETR
1:31.482
2 Races (the best skater of each race qualifies for the Final, total 4 skaters)
Race 94, Group 1 (1 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
34
Lisa-Victoria NGO MOUAHA
USO
48.638
Q
2.
2
11
Amelia PANCZYSZYN
ORL
52.133
3.
3
25
Janna Wietske VAN DER ENDE
TRL
52.147
4.
4
15
Djoeke SCHMITZ
SCT
52.239
Race 95, Group 1 (2 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
24
Lise DIJKSTRA
TRL
52.282
Q
2.
2
26
Neeltsje DE BOER
TRL
52.872
3.
4
22
Tilde DE VRIENDT
STKG
53.516
4.
3
1
Isra GHARSALLAOUI
CGALE
1:11.040
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters