Events
Oostend-EC
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
ISU JUNIOR WORLD CUP 3 - Heerenveen, Netherlands - 17-18 February 2024
 
Heats 1000 meter Men
  9 Races (the best skater of each race qualifies for the Quarter Finals, total 12 skaters)
 Race 7     (1 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.272 Luka JASIC  SRB1:31.143Q
2.159 Leon VISSER  NED1:31.362
3.311 Maximillian POULIN  CAN1:31.427
4.431 Tsz Fung KWOK  HKG1:31.626
 Race 8     (2 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.29 Adam LAW  CAN1:33.915Q
2.53 Lowie DEKENS  BEL1:34.804 
3.419 Franck Edward Julien TEKAM  FRA1:34.906ADV
4.338 Eklavya JAGAL  IND1:38.285
133 CSIZMADIA Mark  HUNP
 Race 9     (3 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.179 Xavier LAWRENCE  USA1:31.894Q
2.371 Tibor KOMERICKI  SLO1:32.396 
3.525 Freddie POLAK  GBR1:32.816
4.429 Emil KOCH  GER1:34.876
245 Dinmukhamed TAZHIBAY  KAZP
 Race 10     (4 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.18 Gabriel JONES  CAN1:34.052Q
2.448 Maksat UALIULLA  KAZ1:34.135 
3.366 Krzysztof MADRY  POL1:36.223
4.278 Julius KAZANECKI  USA1:37.877
5.522 Arty CLAREY  GBR1:38.614
 Race 11     (5 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.136 MAJOR Dominik  HUN1:36.768Q
2.441 Massimiliano PICCHIARELLI  ITA1:59.228ADV
330 Rafael SCHLOSSARECK  GERP
258 Noah VAN RIET  NEDYC
 Race 12     (6 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.212 LUO Hongyu  CHN1:30.819Q
2.34 Warre NOIRON  BEL1:31.433
3.517 Jan KOVACIC  CRO1:37.666
4.139 Marco COMENSOLI  ITA-    ADV
460 Eirik ANDERSEN  NORP
 Race 13     (7 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.149 HAN Byeong-Chan  KOR1:31.822Q
2.323 Adam HILL JNR  GBR1:32.560 
3.273 Chonlachart TAPROM  THA1:32.885
4.561 Nicolai BJERKE  NOR1:34.090
5.468 Adam MUCHLADO  POL-    
 Race 14     (8 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.151 RIM Jongun  KOR1:30.077Q
2.314 SONG Kerui  CHN1:30.209
3.256 Jonas DE JONG  NED1:33.132
4.463 Tinius RAMBØL ALME  NOR1:33.197
5.52 Larsen CASUBOLO  BEL1:34.416
 Race 15     (9 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.115 SUN Xiao  CHN1:34.749Q
2.235 GRANASZTÓI Ádám Istvan  HUN1:35.368 
3.467 Adam MAKUCH  POL1:35.832
4.326 Moritz HARTMANN  GER1:37.149
5.544 Nurlan KAIRBEKOV  KAZ-    


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Impakt Sport
Eraton
Web-TV
Skate-Tec
Kilimanjaro
Bioracer
Sebra Sports
Engo