Events
Oostend-EC
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
CAMPIONATI ITALIANI ASSOLUTI E COPPA ITALIA JUNIOR C D - Bormio, Italy - 27-28 January 2024
 
Heats 500 meter Junior D All
  10 Races (the best skater of each race qualifies for the Quarter Finals, total 20 skaters)
 Race 46, Group 1     (1 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.161 Lorenzo ANDREATTA  CPP51.951Q
2.281 Raffaele VIVIANI  BOR52.991 
3.3100 Sara SILVESTRI  BOR53.382
4.5129 Aurora PEREGO  SES56.872
5.484 Giorgia BONINO  VGT58.106
 Race 47, Group 1     (2 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.162 Gabriele BALLABIO  SES50.643Q
2.391 Desiree LANDL  BOR53.936 
3.298 Teodora RIZMANOSKA  SGP54.024
4.492 Benedetta LEPORE  BOR58.774
5.5126 Silvia GALLIZIA  PON1:06.449
 Race 48, Group 1     (3 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.195 Marta MITTEMPERGHER  SCP50.856Q
2.276 Daniele MORELLI  BOR52.480 
3.499 Laura SAVALLI  VGT56.857
4.3102 Viola VITALINI  BOR57.045
 Race 49, Group 1     (4 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.188 Rachele Yara DOLCI  SES51.702Q
2.2192 Giulia VALENTE  SGR53.756 
3.489 Annachiara FERRANTE  CPP56.829
4.370 Dennis ERLACHER  BOR1:11.663
5.575 Jacopo Kangfeng MORANO  VGT1:15.052
 Race 50, Group 1     (5 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.180 Liam Mai Tuan PIETROBONO  SES51.192Q
2.3200 Giacomo MOSER  SCP52.072 
3.279 Tommaso ORLANDI  VGT52.505
4.471 Daniele FURLANI  SCP54.834
5.5125 Giorgia FUMAGALLI  SES55.055
 Race 51, Group 1     (6 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.167 Manuel CUNACCIA  SGP49.633Q
2.4196 Thomas GHERBEZZA  PON1:00.238 
3.583 Miriam BERUTTO  VGT1:00.457
4.286 Alice COLTURI  BOR1:15.594ADV
378 Edoardo MOSNA  SCPP
 Race 52, Group 1     (7 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.172 Michele GIACOMELLI  BOR51.290Q
2.382 Rebecca BARETTO  BOR53.833 
3.2101 Letizia UBERTI  PDC53.958
4.587 Carola CORTI  SES58.626
5.4128 Alice MARTINELLI  BOR59.025
 Race 53, Group 1     (8 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.197 Francesca PICCAGNONI  BOR52.430Q
2.264 Matteo BONETTI  BOR52.493 
3.4195 Aronne D'INCA'  PDC55.832
4.5127 Margherita LANO  PON55.935
5.385 Irene CIAGHI  SGP56.214
 Race 54, Group 1     (9 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.173 Tobias GONCZOL  BOR51.848Q
2.490 Alexa Kay FERRARI  SGP56.008 
3.5130 Gemma VUERICH  PON1:07.793
4.394 Miriam MARTINO  VGT1:14.285
5.269 Diego DI BELLA  BOR1:18.820
 Race 55, Group 1     (10 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.165 Mattia BRACCHI  BOR48.002Q
2.3194 Matteo BERTOLDI  SCP54.754 
3.296 Emma PEDRANZINI  BOR54.759
4.568 Marco Abatu DARDANELLO NEGRO  VGT56.589
5.4185 Sabrina FORNI  PDC57.618


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Skate-Tec
Eraton
Kilimanjaro
Engo
Impakt Sport
Sebra Sports
Bioracer
Web-TV