Events
Oostend-EC
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
CAMPIONATI ITALIANI ASSOLUTI E COPPA ITALIA JUNIOR C D - Bormio, Italy - 27-28 January 2024
 
Quarter Finals 500 meter Junior D All
  4 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final, total 10 skaters)
 Race 62, Group 2     (1 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1101 Letizia UBERTI  PDC55.254Q
2.3195 Aronne D'INCA'  PDC55.418Q
3.4129 Aurora PEREGO  SES55.798 
4.594 Miriam MARTINO  VGT56.190
5.271 Daniele FURLANI  SCP-    
 Race 63, Group 2     (2 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.198 Teodora RIZMANOSKA  SGP54.595Q
2.296 Emma PEDRANZINI  BOR55.136Q
3.3127 Margherita LANO  PON55.278
4.468 Marco Abatu DARDANELLO NEGRO  VGT55.982
 Race 64, Group 2     (3 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.299 Laura SAVALLI  VGT57.019Q
2.492 Benedetta LEPORE  BOR57.517Q
3.387 Carola CORTI  SES58.615 
4.583 Miriam BERUTTO  VGT1:01.218
5.179 Tommaso ORLANDI  VGT1:04.272
 Race 65, Group 2     (4 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1100 Sara SILVESTRI  BOR54.118Q
2.570 Dennis ERLACHER  BOR55.961Q
3.289 Annachiara FERRANTE  CPP56.415
4.3102 Viola VITALINI  BOR57.060
5.4130 Gemma VUERICH  PON1:12.438
  4 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final, total 10 skaters)
 Race 66, Group 1     (1 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.162 Gabriele BALLABIO  SES49.868Q
2.272 Michele GIACOMELLI  BOR49.876Q
3.3200 Giacomo MOSER  SCP51.992
4.481 Raffaele VIVIANI  BOR53.228
5.590 Alexa Kay FERRARI  SGP1:06.801
 Race 67, Group 1     (2 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.165 Mattia BRACCHI  BOR49.777Q
2.361 Lorenzo ANDREATTA  CPP51.404Q
3.273 Tobias GONCZOL  BOR51.651
4.482 Rebecca BARETTO  BOR52.742
5.591 Desiree LANDL  BOR54.073
 Race 68, Group 1     (3 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.195 Marta MITTEMPERGHER  SCP50.989Q
2.280 Liam Mai Tuan PIETROBONO  SES51.150Q
3.464 Matteo BONETTI  BOR52.432 
4.376 Daniele MORELLI  BOR53.083
5.686 Alice COLTURI  BOR55.562
6.5196 Thomas GHERBEZZA  PON58.540
 Race 69, Group 1     (4 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.167 Manuel CUNACCIA  SGP48.711Q
2.288 Rachele Yara DOLCI  SES51.137Q
3.5194 Matteo BERTOLDI  SCP53.160 
4.4192 Giulia VALENTE  SGR53.303
5.397 Francesca PICCAGNONI  BOR1:05.147


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Kilimanjaro
Eraton
Skate-Tec
Web-TV
Sebra Sports
Impakt Sport
Bioracer
Engo