Events
Oostend-EC
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
CAMPIONATI ITALIANI ASSOLUTI E COPPA ITALIA JUNIOR C D - Bormio, Italy - 27-28 January 2024
 
Final 500 meter Junior D All
 Race 106, Group 10     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.184 Giorgia BONINO  VGT58.2591
2.2128 Alice MARTINELLI  BOR59.8041
3.3126 Silvia GALLIZIA  PON1:07.8311
4.475 Jacopo Kangfeng MORANO  VGT1:11.0521
 Race 107, Group 9     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.169 Diego DI BELLA  BOR54.9611
2.278 Edoardo MOSNA  SCP54.9911
3.3125 Giorgia FUMAGALLI  SES55.3681
4.485 Irene CIAGHI  SGP57.3301
5.5185 Sabrina FORNI  PDC59.1721
 Race 108, Group 8     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.468 Marco Abatu DARDANELLO NEGRO  VGT57.6831
2.187 Carola CORTI  SES58.6861
3.3130 Gemma VUERICH  PON1:08.2631
4.283 Miriam BERUTTO  VGT1:08.9861
 Race 109, Group 7     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.179 Tommaso ORLANDI  VGT54.6071
2.371 Daniele FURLANI  SCP54.9041
3.670 Dennis ERLACHER  BOR56.3181
4.2102 Viola VITALINI  BOR56.4731
5.594 Miriam MARTINO  VGT56.5431
6.489 Annachiara FERRANTE  CPP-    1
 Race 110, Group 6     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2129 Aurora PEREGO  SES55.3801
2.1127 Margherita LANO  PON55.9791
3.499 Laura SAVALLI  VGT57.2541
4.392 Benedetta LEPORE  BOR57.5861
 Race 111, Group 5     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2100 Sara SILVESTRI  BOR54.0803
2.1101 Letizia UBERTI  PDC54.2572
3.4195 Aronne D'INCA'  PDC54.9791
4.396 Emma PEDRANZINI  BOR55.2451
5.598 Teodora RIZMANOSKA  SGP55.3401
 Race 112, Group 4     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1192 Giulia VALENTE  SGR53.62312
2.581 Raffaele VIVIANI  BOR53.80210
3.286 Alice COLTURI  BOR53.9438
4.391 Desiree LANDL  BOR54.4656
5.490 Alexa Kay FERRARI  SGP1:02.0625
6.6196 Thomas GHERBEZZA  PON-    4
 Race 113, Group 3     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.197 Francesca PICCAGNONI  BOR52.12624
2.276 Daniele MORELLI  BOR52.24420
3.3194 Matteo BERTOLDI  SCP52.52518
4.582 Rebecca BARETTO  BOR53.72116
5.464 Matteo BONETTI  BOR1:02.33614
 Race 114, Group 2     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.195 Marta MITTEMPERGHER  SCP50.73044
2.562 Gabriele BALLABIO  SES50.76940
3.261 Lorenzo ANDREATTA  CPP51.03036
4.373 Tobias GONCZOL  BOR51.17432
5.4200 Giacomo MOSER  SCP51.92228
 Race 115, Group 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.165 Mattia BRACCHI  BOR47.283100
2.267 Manuel CUNACCIA  SGP48.60380
3.572 Michele GIACOMELLI  BOR49.48870
4.480 Liam Mai Tuan PIETROBONO  SES50.12660
5.388 Rachele Yara DOLCI  SES50.78750


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Kilimanjaro
Skate-Tec
Engo
Web-TV
Bioracer
Impakt Sport
Sebra Sports
Eraton