Events
17-banner-Seoul-WC
17-banner-Shanghai-Trophy
17-banner-Bormio-StarClass
17-banner-Sofia-Danubia
17-banner-Oberstdorf-StarClass
17-banner-Melbourne-Open
17-banner-Spiska-Danubia
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
OLYMPIC HOPES - Presov, Slovak Republic - 25-26 February 2012

Overall Classification Junior F Girls
RankNameAffil
1. Fanni DOBRAN  JSE
2. Anna Kerubina NAGY  JSE
3. Barbara SOMOGYI  JSE
4. Biborka KURTA  JSE
5. Vanesa TRUSOVA  PRE
6. Lucia FILIPOVA  STEZ
Overall Classification
500 meter | 222 meter | 333 meter
 
 
Overall Classification Junior F Boys
RankNameAffil
1. Daniel VEGI  FONIX
2. Mate ZSIGO  JSE
3. Jakub HUNADY  PRE
4. Matus BOGDAN  PRE
5. Kacper KONDRAT  MOSIR
6. Matej KORZ  PRE
Overall Classification
500 meter | 222 meter | 333 meter
 
 
Overall Classification Jonior E Girls
RankNameAffil
1. Wiktoria DOBRENKO  WMKS
2. Anna DALEK  WMKS
3. Marta STAWICKA  WMKS
4. Petra RUSNAKOVA  STEZ
5. Sandra TRUSOVA  PRE
6. Ema ZELINSKA  PRE
Overall Classification
500 meter | 222 meter | 333 meter
 
 
Overall Classification Junior E Boys
RankNameAffil
1. Richard SIMON-JOJART  SZKE
2. Zdenek SEJPAL  KSB
3. Gergo REVESZ  SZKE
4. Adam PRZYBYLAK  WMKS
5. Tomas HRUZ  STEZ
6. Frantisek PETRAN  PRE
Overall Classification
500 meter | 222 meter | 333 meter
 
 
Overall Classification Junior D Girls
RankNameAffil
1. Milada DOSLÁ  KSB
2. Petra VANKOVÁ  KSB
3. Tereza PFEIFEROVA  BKN
4. Kristýna SULCOVÁ  KSB
5. Anna JASIK  MOSIR
6. Liliana CSEH  JSE
Overall Classification
1000 meter | 500 meter | 777 meter
 
 
Overall Classification Junior D Boys
RankNameAffil
1. Michal CUJA  STEZ
2. Matus RUSNÁK  STEZ
3. Matej FILIP  STEZ
4. Mate SOMODI  SZKE
5. Bence VOJNITS  SZKE
6. Kevin HAJDU  SZKE
Overall Classification
1000 meter | 500 meter | 777 meter
 
 
Overall Classification Junior C Girls
RankNameAffil
1. Michaela SEJPALOVÁ  KSB
2. Michaela KUNCÍROVÁ  KSB
3. Tereza KOLESÁRIKOVÁ  KSB
4. Alica PORUBSKÁ  STEZ
5. Natálie POPLOVÁ  BKN
6. Petra SULOVSKA  STEZ
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter
 
 
Overall Classification Junior C Boys
RankNameAffil
1. Tamas FARKAS  SZKE
2. Jakub MOROZ  WMKS
3. Hubert STARUCHOWICZ  MOSIR
4. Sebastian HYDZIK  MOSIR
5. Jozef PAVLIK  PRE
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter
 
 
.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Maplez
pb-event
Evoskates
Sebra Sports
Customboots.de
SpeedSkatingShop
Hunter