Events
Oostend-EC
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
STARCLASS-3 (CD-3) - Pontebba, Italy - 1-3 March 2024
 
Heats 500 meter Women Junior C
  9 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Quarter Finals, total 20 skaters)
 Race 79, Group 1     (1 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.517 Serena COLA  BOR49.542Q
2.3125 Femke VENEMA  SVU49.557Q
3.2103 Michelle VAN DER WOUDE  SCT49.780 
4.1152 Serena MAUCERI  VGT51.554
5.448 Marie BRÜMMER  ETR-    
 Race 80, Group 1     (2 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2147 Lisa-Victoria NGO MOUAHA  USO47.450Q
2.342 Tamar KOOLWIJK  DKIJV49.656Q
3.1129 Yente BROUWERS  TRL50.023 
4.5104 Zoè DE ESCH  SCT52.847
5.420 Rebecca TODESCO  BOR-    
 Race 81, Group 1     (3 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2100 Djoeke SCHMITZ  SCT48.991Q
2.4123 Tilde DE VRIENDT  STKG49.599Q
3.518 Nicole BERTOLINA  BOR49.764
4.1131 Sanne BRINKSMA  TRL50.683
5.335 Pauline COUTARD  CGALE53.406
 Race 82, Group 1     (4 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.172 Sofija RODIC  INT49.040Q
2.539 Marta PAPOUSKOVA  STC51.743Q
3.4122 Jalina SCHIPPERS  STB51.969 
4.322 Camilla CANCLINI  BOR53.096
5.2102 Amber VAN DER HEIDE  SCT-    
 Race 83, Group 1     (5 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.416 Nina TRABUCCHI  BOR49.185Q
2.2128 Lise DIJKSTRA  TRL49.415Q
3.383 Ljiljana RADELJA  MET50.293 
4.147 Charlotte SCHULZ  ETR50.705
 Race 84, Group 1     (6 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1151 Valentina Rita ONGARO  VGT49.843Q
2.3127 Janna Wietske VAN DER ENDE  TRL49.954Q
3.243 Lisa DEN HERTOG  DKIJV51.422 
4.446 Frida KISSMANN  ETR-    
 Race 85, Group 1     (7 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.4150 Viola COMBA  VGT49.432Q
2.140 Monika KOTRCHOVÁ  STC49.485Q
3.2119 Savi GRAY BUFFEY  SHF49.720
4.519 Sofia PEDRANZINI  BOR52.425
5.368 Louise BEZEMER  IJA53.508
 Race 86, Group 1     (8 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.434 Isra GHARSALLAOUI  CGALE49.621Q
2.3130 Neeltsje DE BOER  TRL49.979Q
3.167 Jelka VAN KRANENBURG  IJA51.531 
4.521 Caterina CANCLINI  BOR52.710
5.259 Bo HOOGVORST  IHCL53.960
 Race 87, Group 1     (9 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.276 Anna PNOVSKA  KSB48.771Q
2.1101 Sara VAN DE POL  SCT50.147Q
3.358 Ief STRAATHOF  IHCL50.497 
4.5138 Ilaria FONTANELLA  UGP54.759
5.454 Sterre DE WILDE  IDA-    


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Engo
Skate-Tec
Bioracer
Eraton
Kilimanjaro
Impakt Sport
Web-TV
Sebra Sports