Events
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
DANUBIA-2 (CD-1) - Benatky n/J., Czech Republic - 7-9 October 2016
 
Heats 1000 meter Junior C Girls
  7 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Quarter Finals, total 16 skaters)
 Race 188, Group 1     (1 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1166 Ema ZELINSKA  SVK1:50.375Q
2.249 DOBRAN Fanni  HUN1:50.501Q
3.359 NAGY Anna Kerubina  HUN1:51.481 
4.463 TOTH Zsofia  MTK1:53.297
 Race 189, Group 1     (2 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1155 Alena KRYLOVA  YEK1:46.658Q
2.298 Marcelina KOWALEWSKA  JUV1:49.206Q
3.361 ALBERT Viktoria  MTK1:50.312 
4.4156 Ina LES  SLO2:01.331
 Race 190, Group 1     (3 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1165 Petra RUSNAKOVA  SVK1:44.399Q
2.250 KURTA Biborka  HUN1:46.572Q
3.3175 Nina ANDRIEIEVA  KIEV1:46.727q
4.475 KATONA Lilia  PSN-    
 Race 191, Group 1     (4 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.117 Dominika SIMANDLOVA  KSB1:47.468Q
2.253 VARGA Regina Eszter  HUN1:47.659Q
3.3164 Simona PAVLIKOVA  SVK1:50.412 
4.462 DOBROVITS Ilona Ilka  MTK2:07.967
 Race 192, Group 1     (5 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1163 Lucia FILIPOVA  SVK1:46.796Q
2.2123 Wiktoria ZAK  POL1:47.616Q
3.399 Hanna SOKOLOWSKA  JUV1:48.373q
4.4129 Wiktoria DUNST  STOCZ1:58.091
 Race 193, Group 1     (6 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1122 Wiktoria TKACZUK  POL1:49.335Q
2.251 SOMOGYI Barbara  HUN1:49.467Q
3.3130 Maria PIORECKA  STOCZ1:52.340 
4.484 Helena Dzeina LEINBERGA  SPARS1:53.913
 Race 194, Group 1     (7 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.152 TIAN Rixin  HUN1:56.275Q
2.2176 Anna MAKOVETSKA  KIEV1:58.877Q
3.35 Maja IVANDIC  CRO2:00.072 
4.4115 Zuzanna RUMAK  ORZEL2:00.265
5.543 Lenka GRIGAROVA  STCZ2:08.542


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Skate-Tec
Sebra Sports
Kilimanjaro
Web-TV
Engo
Impakt Sport
Bioracer
Eraton Race Timers