Events
Oberstdorf-OSS
StarClass-Amsterdam
StarClass-Hasselt
StarClass-Bergamo
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
7TH EVO CUP - BIALYSTOK CUP - Bialystok, Poland - 17-19 November 2017
 
Heats 333 meter Junior D Girls
  8 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Quarter Finals, total 16 skaters)
 Race 47, Group 1     (1 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.139 Laura PETROVICA  SPARS37.138Q
2.2214 Tamara TOKAROVA  PRE37.613Q
3.398 Jagoda JAROCKA  JUV38.472 
422 Ekaterina AVCHYNNIKOVA  ORSDNS
5169 Gabriela MACIEJEWSKA  UKSJBP
 Race 48, Group 1     (2 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.137 Marija BORODOVSKA  SPARS36.473Q
2.296 Oliwia BOBIER  JUV37.026Q
3.3229 Daria ARTEMENKO  KYIV37.520 
4.4167 Magda GRYGORUK  UKSJB39.703
5.5199 Diana EKIMENKO  KAL41.824
 Race 49, Group 1     (3 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1185 Hanna ORZEPOWSKA  UKSSB35.614Q
2.2165 Agnieszka BOGDANOWICZ  UKSJB36.793Q
3.399 Ewelina MACIEJEWSKA  JUV37.502 
4.4149 Magdalena OZIEMKIEWICZ  ORZEL40.468
5.552 Gabija ASTRAUSKAITE  LTU41.704
 Race 50, Group 1     (4 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.136 Daniela ANIKEVICA  SPARS37.369Q
2.2143 Adrianna CARBONE  MOSIR38.380Q
3.354 Kotryna SOKOLOVSKYTE  LTU46.547 
4164 Oliwia BIESIADA  UKSJBP
5103 Natalia ZIELENKIEWICZ  JUVP
 Race 51, Group 1     (5 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1150 Katarzyna REINDL  ORZEL35.792Q
2.2101 Karolina PARCZEWSKA  JUV36.165Q
3.3200 Kristina ZOTYCH  KAL36.953 
4.4184 Olga GOSK  UKSSB40.675
5.5168 Natalia SOBIESIAK  UKSJB43.622
 Race 52, Group 1     (6 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1222 Myroslava SELIUKOVA  KHV35.296Q
2.263 Martyna KUCHTA  GIZ37.316Q
3.338 Luiza Marta GALINA  SPARS39.307 
4.4186 Natalia SOBIESIAK  UKSSB42.358
5.5171 Anika SEREDYNSKA  UKSJB55.683
697 Kinga CHILIMONIUK  JUVYC
 Race 53, Group 1     (7 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.140 Alina USATOVA  SPARS34.198Q
2.2228 Kseniya ADAMENKO  KYIV34.265Q
3.3187 Karolina SUHAK  UKSSB36.915 
4.4100 Magdalena ORCIUCH  JUV38.216
5.5166 Adrianna DAKOWICZ  UKSJB40.820
 Race 54, Group 1     (8 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1148 Ada JAZDZYNSKA  ORZEL35.357Q
2.223 Palina BUHLAYEVA  ORS35.619Q
3.3198 Anastasiia BESPAMIATNOVA  KAL36.588 
4.4102 Kamila SAGANEK  JUV39.034
5.5170 Oliwia MATOWICKA  UKSJB41.449
6.653 Indre MILAKNYTE  LTU42.034


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Eraton Race Timers
Skate-Tec
Kilimanjaro
Sebra Sports
Impakt Sport
Web-TV
Bioracer
Engo