Events
Budapest
Nijmegen-SC
Hasselt
Pontebba-SC
Gent
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
AUTUMN TOURNAMENT - Groningen, Netherlands - 29 October 2022
 
Semi Final 500 meter Women Junior-D
  1 Race (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 4 skaters)
 Race 90, Group 4     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.130 Iris SMITS  IJVZ1:01.534Q
2.2289 Janna HUIZING  STG1:05.554Q
3.483 Nikita SPIJK  STG1:14.991
3127 Louise BOUMA  TRLDNS
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 5 skaters)
 Race 91, Group 3     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.144 Michelle VAN DER WOUDE  SCT55.221Q
2.2287 Zo√® DE ESCH  SCT57.169Q
3.361 Jasmijn WESTRA  STG1:00.251
4.4121 Dautsen VAN DER MEER  TRL1:00.542
5.5122 Femke POSTHUMA  TRL1:06.366
 Race 92, Group 3     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.247 Jente VAN DER HEIDE  SCT55.873Q
2.149 Noortje KAPPERS  SCT57.090Q
3.3288 Lysanne VAN DER VAART  SCT59.686 
4.423 Jalina SCHIPPERS  IJA59.797
5.535 Jitske BENNINK  NSV1:04.515
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 5 skaters)
 Race 93, Group 2     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.540 Esther DROST  SCT53.331Q
2.185 Mijke LAMMERS  STH54.791Q
3.2108 Sanne BRINKSMA  TRL55.679
4.388 Tinne BOLSIUS  SVU56.011
5.417 Juliette VAN RHEE  IJA56.426
 Race 94, Group 2     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.125 Fleur HARTVELD  IJVZ54.209Q
2.53 Ief STRAATHOF  IHCL54.434Q
3.3291 Lobke VAN BENTHUM  STB55.243 
4.4110 Yteke SOEPBOER  TRL56.024
5.2112 Lyncke KLAVER  TRL1:06.910
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 5 skaters)
 Race 95, Group 1     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.289 Neeltsje DE BOER  TRL50.886Q
2.399 Lana SCHIPHOF  TRL50.975Q
3.493 Janna Wietske VAN DER ENDE  TRL51.116 
4.187 Femke VENEMA  SVU51.236
5.5104 Yente BROUWERS  TRL52.751
 Race 96, Group 1     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.124 Fleur ALKEMADE  IJVZ49.599Q
2.337 Djoeke SCHMITZ  SCT49.680Q
3.243 Sara VAN DE POL  SCT50.329
4.4105 Kailey VAN DER VEEN  TRL54.548
5.513 Jelka VAN KRANENBURG  IJA59.204


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Sebra Sports
Skate-Tec
Impakt Sport
Bioracer
Engo
Kilimanjaro
Web-TV
Eraton