Events
Oslo-OSK Open
Belfort-Grand Lion
StarClass-Amsterdam
StarClass-Hasselt
StarClass-Bergamo
Sheffield-European Masters
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Athletes
This website is a service of PB-Event
 

Biographical data for:   Andrzej RADZIEJOWSKI

Name: Andrzej Radziejowski
Gender: Male
Age Category: Junior B (2021/2022)
Home Country: Poland
 
Graphs: 2021/2022 | Last 4 years
 
Results: Season 2013/2014
Season 2014/2015
Season 2015/2016
Season 2017/2018
Season 2018/2019
Season 2019/2020

Personal records:
222 meter25.73204/12/15Bialystok POLOgolnopolskie Zawody Rankingowe 4
333 meter32.78517/11/18Bialystok POLEVO Cup
500 meter45.62323/11/19Bialystok POLDanubia Cup 4 - Junior Challenge (SAB-2)
777 meter1:17.12224/02/19Ventspils LATDanubia Cup (CD-3)-Latvia Open
1000 meter1:36.51917/11/19Bialystok POLBaltic Cup 2
1500 meter2:32.64118/10/19Benatky n/J. CZEDanubia Cup 2 (CD-1)

Classifications in season 2019/2020:
28/09/19Sanok POLOgolnopolskie Zawody Rankingowe 1Junior C Boys
    Overall Ranking: 1st,   500 meter: 1st,   1000 meter: 4th,   1500 meter: 2nd
12/10/19Gizycko POLOgolnopolskie Zawody Rankingowe 2Junior C Boys
    Overall Ranking: 1st,   500 meter: 1st,   1000 meter: 5th,   1500 meter: 1st
25/10/19Minsk BLRBaltic Cup 1Junior C Boys
    Overall Ranking: 3rd,   500 meter: 1st,   1000 meter: 5th,   1500 meter: 5th
08/11/19Spisska Nova Ves SVKDanubia Cup 3 (CD-2)Junior C Boys
    Overall Ranking: 14th,   500 meter: 10th,   1000 meter: 9th,   1500 meter: 12th
15/11/19Bialystok POLBaltic Cup 2Junior C Boys
    Overall Ranking: 3rd,   500 meter: 3rd,   1000 meter: 5th,   1500 meter: 3rd
22/11/19Bialystok POLDanubia Cup 4 - Junior Challenge (SAB-2)JUNIOR C BOYS
    Overall Ranking: 1st,   500 m: 1st,   1000 m: 6th,   1500 m: 3rd
30/11/19Bialystok POLOgolnopolskie Zawody Rankingowe 3Junior C Boys
    Overall Ranking: 1st,   500 meter: 1st,   1000 meter: 1st,   1500 meter: 1st
13/12/19Bialystok POLPuchar BialegostokuJunior C Boys
    Overall Ranking: 8th,   1500 meter: 12th
23/01/20Gusev RUSBaltic Cup 3Junior C Boys
    Overall Ranking: 12th,   500 meter: 9th,   1000 meter: 7th,   1500 meter: 12th

Results in season 2019/2020:
500 meter
45.62323/11/19Bialystok POLDanubia Cup 4 - Junior Challenge (SAB-2)Semi Final, Group 1 
45.86023/11/19Bialystok POLDanubia Cup 4 - Junior Challenge (SAB-2)Final, Group 1 
45.88216/11/19Bialystok POLBaltic Cup 2Semi Final, Group 1 
46.30809/11/19Spisska Nova Ves SVKDanubia Cup 3 (CD-2)Semi Final, Group 1 
46.40926/10/19Minsk BLRBaltic Cup 1Semi Final, Group 1 
46.41124/01/20Gusev RUSBaltic Cup 3Quarter Finals, Group 1 
46.54316/11/19Bialystok POLBaltic Cup 2Final, Group 1 
46.60630/11/19Bialystok POLOgolnopolskie Zawody Rankingowe 3Final, Group 1 
46.68226/10/19Minsk BLRBaltic Cup 1Final, Group 1 
46.75309/11/19Spisska Nova Ves SVKDanubia Cup 3 (CD-2)Quarter Finals, Group 1 
46.81430/11/19Bialystok POLOgolnopolskie Zawody Rankingowe 3Semi Final, Group 1 
46.83230/11/19Bialystok POLOgolnopolskie Zawody Rankingowe 3Heats, Group 1 
46.85516/11/19Bialystok POLBaltic Cup 2Heats, Group 1 
47.01325/10/19Minsk BLRBaltic Cup 1Quarter Finals, Group 1 
47.02323/11/19Bialystok POLDanubia Cup 4 - Junior Challenge (SAB-2)Heats, Group 1 
47.04408/11/19Spisska Nova Ves SVKDanubia Cup 3 (CD-2)Heats, Group 1 
47.26824/01/20Gusev RUSBaltic Cup 3Heats, Group 1 
47.50628/09/19Sanok POLOgolnopolskie Zawody Rankingowe 1Final, Group 1 
47.68724/01/20Gusev RUSBaltic Cup 3Final, Group 3 
48.27119/10/19Benatky n/J. CZEDanubia Cup 2 (CD-1)Quarter Final, Group 2 
48.28412/10/19Gizycko POLOgolnopolskie Zawody Rankingowe 2Heats, Group 1 
48.38725/10/19Minsk BLRBaltic Cup 1Heats, Group 1 
48.55312/10/19Gizycko POLOgolnopolskie Zawody Rankingowe 2Semi Final, Group 1 
48.79112/10/19Gizycko POLOgolnopolskie Zawody Rankingowe 2Final, Group 1 
48.79928/09/19Sanok POLOgolnopolskie Zawody Rankingowe 1Semi Final, Group 1 
49.02428/09/19Sanok POLOgolnopolskie Zawody Rankingowe 1Heats, Group 1 
49.39419/10/19Benatky n/J. CZEDanubia Cup 2 (CD-1)Semi Final, Group 3 
1:00.35209/11/19Spisska Nova Ves SVKDanubia Cup 3 (CD-2)Final, Group 2 
1:14.71618/10/19Benatky n/J. CZEDanubia Cup 2 (CD-1)Heats, Group 1 
P19/10/19Benatky n/J. CZEDanubia Cup 2 (CD-1)Final, Group 5 
 
1000 meter
1:36.51917/11/19Bialystok POLBaltic Cup 2Final, Group 1 
1:37.72220/10/19Benatky n/J. CZEDanubia Cup 2 (CD-1)Semi Final, Group 1 
1:37.86127/10/19Minsk BLRBaltic Cup 1Final, Group 2 
1:38.15125/01/20Gusev RUSBaltic Cup 3Final, Group 3 
1:39.51825/01/20Gusev RUSBaltic Cup 3Quarter Finals, Group 1 
1:39.58601/12/19Bialystok POLOgolnopolskie Zawody Rankingowe 3Final, Group 1 
1:40.54720/10/19Benatky n/J. CZEDanubia Cup 2 (CD-1)Final, Group 2 
1:40.55816/11/19Bialystok POLBaltic Cup 2Heats, Group 1 
1:41.99410/11/19Spisska Nova Ves SVKDanubia Cup 3 (CD-2)Final, Group 2 
1:41.99501/12/19Bialystok POLOgolnopolskie Zawody Rankingowe 3Semi Final, Group 1 
1:42.57313/10/19Gizycko POLOgolnopolskie Zawody Rankingowe 2Semi Final, Group 1 
1:42.75219/10/19Benatky n/J. CZEDanubia Cup 2 (CD-1)Heats, Group 1 
1:42.88724/01/20Gusev RUSBaltic Cup 3Heats, Group 1 
1:43.65927/10/19Minsk BLRBaltic Cup 1Semi Final, Group 1 
1:43.71517/11/19Bialystok POLBaltic Cup 2Semi Final, Group 1 
1:44.02230/11/99Bialystok POLDanubia Cup 4 - Junior Challenge (SAB-2)Heats, Group 1 
1:45.09829/09/19Sanok POLOgolnopolskie Zawody Rankingowe 1Heats, Group 1 
1:46.07029/09/19Sanok POLOgolnopolskie Zawody Rankingowe 1Semi Final, Group 1 
1:46.38610/11/19Spisska Nova Ves SVKDanubia Cup 3 (CD-2)Semi Final, Group 1 
1:46.44709/11/19Spisska Nova Ves SVKDanubia Cup 3 (CD-2)Heats, Group 1 
1:46.92126/10/19Minsk BLRBaltic Cup 1Quarter Finals, Group 1 
1:47.38826/10/19Minsk BLRBaltic Cup 1Heats, Group 1 
1:48.32701/12/19Bialystok POLOgolnopolskie Zawody Rankingowe 3Heats, Group 1 
1:50.80113/10/19Gizycko POLOgolnopolskie Zawody Rankingowe 2Heats, Group 1 
2:03.34729/09/19Sanok POLOgolnopolskie Zawody Rankingowe 1Final, Group 1 
2:08.74424/11/19Bialystok POLDanubia Cup 4 - Junior Challenge (SAB-2)Final, Group 1 
P13/10/19Gizycko POLOgolnopolskie Zawody Rankingowe 2Final, Group 1 
 
1500 meter
2:32.64118/10/19Benatky n/J. CZEDanubia Cup 2 (CD-1)Final, Group 3 
2:35.09022/11/19Bialystok POLDanubia Cup 4 - Junior Challenge (SAB-2)Final, Group 1 
2:37.24515/11/19Bialystok POLBaltic Cup 2Heats, Group 1 
2:39.15715/11/19Bialystok POLBaltic Cup 2Semi Final, Group 1 
2:40.23823/01/20Gusev RUSBaltic Cup 3Heats, Group 1 
2:41.05823/01/20Gusev RUSBaltic Cup 3Semi Final, Group 1 
2:42.15322/11/19Bialystok POLDanubia Cup 4 - Junior Challenge (SAB-2)Heats, Group 1 
2:42.78925/10/19Minsk BLRBaltic Cup 1Semi Final, Group 1 
2:43.42808/11/19Spisska Nova Ves SVKDanubia Cup 3 (CD-2)Semi Final, Group 1 
2:43.96608/11/19Spisska Nova Ves SVKDanubia Cup 3 (CD-2)Final, Group 2 
2:47.73415/11/19Bialystok POLBaltic Cup 2Final, Group 1 
2:49.88030/11/19Bialystok POLOgolnopolskie Zawody Rankingowe 3Heats, Group 1 
2:51.43628/09/19Sanok POLOgolnopolskie Zawody Rankingowe 1Heats, Group 1 
2:51.69125/10/19Minsk BLRBaltic Cup 1Final, Group 1 
2:56.73625/10/19Minsk BLRBaltic Cup 1Heats, Group 1 
2:58.36512/10/19Gizycko POLOgolnopolskie Zawody Rankingowe 2Heats, Group 1 
2:59.10908/11/19Spisska Nova Ves SVKDanubia Cup 3 (CD-2)Heats, Group 1 
3:02.15830/11/19Bialystok POLOgolnopolskie Zawody Rankingowe 3Final, Group 1 
3:04.21328/09/19Sanok POLOgolnopolskie Zawody Rankingowe 1Final, Group 1 
3:06.60812/10/19Gizycko POLOgolnopolskie Zawody Rankingowe 2Final, Group 1 
3:07.83523/01/20Gusev RUSBaltic Cup 3Final, Group 2 
P18/10/19Benatky n/J. CZEDanubia Cup 2 (CD-1)Semi Final, Group 2 
P18/10/19Benatky n/J. CZEDanubia Cup 2 (CD-1)Heats, Group 1 
 
2000 meter relay
3:02.56024/01/20Gusev RUSBaltic Cup 3Final, Group 1 
(Juvenia Bialystok: Kornel Karwowski, Dominik Palenceusz, Andrzej Radziejowski)
3:04.37416/11/19Bialystok POLBaltic Cup 2Final, Group 1 
(Poland: Wojciech Grodzki, Adam Muchlado, Andrzej Radziejowski)
3:08.59220/10/19Benatky n/J. CZEDanubia Cup 2 (CD-1)Final, Group 1 
(POLAND: Hanna Mazur, Hanna Mazur, Hanna Mazur, Hanna Mazur, Hanna Mazur, Hanna Mazur, Hanna Mazur, Adam Muchlado, Adam Muchlado, Adam Muchlado, Adam Muchlado, Adam Muchlado, Adam Muchlado, Adam Muchlado, Karolina Parczewska, Karolina Parczewska, Karolina Parczewska, Karolina Parczewska, Karolina Parczewska, Karolina Parczewska, Karolina Parczewska, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski)
3:08.59220/10/19Benatky n/J. CZEDanubia Cup 2 (CD-1)Final, Group 1 
(POLAND: Hanna Mazur, Hanna Mazur, Hanna Mazur, Hanna Mazur, Hanna Mazur, Hanna Mazur, Hanna Mazur, Adam Muchlado, Adam Muchlado, Adam Muchlado, Adam Muchlado, Adam Muchlado, Adam Muchlado, Adam Muchlado, Karolina Parczewska, Karolina Parczewska, Karolina Parczewska, Karolina Parczewska, Karolina Parczewska, Karolina Parczewska, Karolina Parczewska, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski)
3:08.59220/10/19Benatky n/J. CZEDanubia Cup 2 (CD-1)Final, Group 1 
(POLAND: Hanna Mazur, Hanna Mazur, Hanna Mazur, Hanna Mazur, Hanna Mazur, Hanna Mazur, Hanna Mazur, Adam Muchlado, Adam Muchlado, Adam Muchlado, Adam Muchlado, Adam Muchlado, Adam Muchlado, Adam Muchlado, Karolina Parczewska, Karolina Parczewska, Karolina Parczewska, Karolina Parczewska, Karolina Parczewska, Karolina Parczewska, Karolina Parczewska, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski)
3:08.59220/10/19Benatky n/J. CZEDanubia Cup 2 (CD-1)Final, Group 1 
(POLAND: Hanna Mazur, Hanna Mazur, Hanna Mazur, Hanna Mazur, Hanna Mazur, Hanna Mazur, Hanna Mazur, Adam Muchlado, Adam Muchlado, Adam Muchlado, Adam Muchlado, Adam Muchlado, Adam Muchlado, Adam Muchlado, Karolina Parczewska, Karolina Parczewska, Karolina Parczewska, Karolina Parczewska, Karolina Parczewska, Karolina Parczewska, Karolina Parczewska, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski)
3:08.59220/10/19Benatky n/J. CZEDanubia Cup 2 (CD-1)Final, Group 1 
(POLAND: Hanna Mazur, Hanna Mazur, Hanna Mazur, Hanna Mazur, Hanna Mazur, Hanna Mazur, Hanna Mazur, Adam Muchlado, Adam Muchlado, Adam Muchlado, Adam Muchlado, Adam Muchlado, Adam Muchlado, Adam Muchlado, Karolina Parczewska, Karolina Parczewska, Karolina Parczewska, Karolina Parczewska, Karolina Parczewska, Karolina Parczewska, Karolina Parczewska, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski)
3:08.59220/10/19Benatky n/J. CZEDanubia Cup 2 (CD-1)Final, Group 1 
(POLAND: Hanna Mazur, Hanna Mazur, Hanna Mazur, Hanna Mazur, Hanna Mazur, Hanna Mazur, Hanna Mazur, Adam Muchlado, Adam Muchlado, Adam Muchlado, Adam Muchlado, Adam Muchlado, Adam Muchlado, Adam Muchlado, Karolina Parczewska, Karolina Parczewska, Karolina Parczewska, Karolina Parczewska, Karolina Parczewska, Karolina Parczewska, Karolina Parczewska, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski)
3:08.59220/10/19Benatky n/J. CZEDanubia Cup 2 (CD-1)Final, Group 1 
(POLAND: Hanna Mazur, Hanna Mazur, Hanna Mazur, Hanna Mazur, Hanna Mazur, Hanna Mazur, Hanna Mazur, Adam Muchlado, Adam Muchlado, Adam Muchlado, Adam Muchlado, Adam Muchlado, Adam Muchlado, Adam Muchlado, Karolina Parczewska, Karolina Parczewska, Karolina Parczewska, Karolina Parczewska, Karolina Parczewska, Karolina Parczewska, Karolina Parczewska, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski)
3:15.00525/10/19Minsk BLRBaltic Cup 1Final, Group 1 
(Poland: Wojciech Grodzki, Bartosz Krawczykowicz, Andrzej Radziejowski)
3:28.09220/10/19Benatky n/J. CZEDanubia Cup 2 (CD-1)Final, Group 1 
(POLAND: Adam Muchlado, Adam Muchlado, Adam Muchlado, Adam Muchlado, Adam Muchlado, Adam Muchlado, Adam Muchlado, Dominik Palenceusz, Dominik Palenceusz, Dominik Palenceusz, Dominik Palenceusz, Dominik Palenceusz, Dominik Palenceusz, Dominik Palenceusz, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski)
3:28.09220/10/19Benatky n/J. CZEDanubia Cup 2 (CD-1)Final, Group 1 
(POLAND: Adam Muchlado, Adam Muchlado, Adam Muchlado, Adam Muchlado, Adam Muchlado, Adam Muchlado, Adam Muchlado, Dominik Palenceusz, Dominik Palenceusz, Dominik Palenceusz, Dominik Palenceusz, Dominik Palenceusz, Dominik Palenceusz, Dominik Palenceusz, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski)
3:28.09220/10/19Benatky n/J. CZEDanubia Cup 2 (CD-1)Final, Group 1 
(POLAND: Adam Muchlado, Adam Muchlado, Adam Muchlado, Adam Muchlado, Adam Muchlado, Adam Muchlado, Adam Muchlado, Dominik Palenceusz, Dominik Palenceusz, Dominik Palenceusz, Dominik Palenceusz, Dominik Palenceusz, Dominik Palenceusz, Dominik Palenceusz, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski)
3:28.09220/10/19Benatky n/J. CZEDanubia Cup 2 (CD-1)Final, Group 1 
(POLAND: Adam Muchlado, Adam Muchlado, Adam Muchlado, Adam Muchlado, Adam Muchlado, Adam Muchlado, Adam Muchlado, Dominik Palenceusz, Dominik Palenceusz, Dominik Palenceusz, Dominik Palenceusz, Dominik Palenceusz, Dominik Palenceusz, Dominik Palenceusz, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski)
3:28.09220/10/19Benatky n/J. CZEDanubia Cup 2 (CD-1)Final, Group 1 
(POLAND: Adam Muchlado, Adam Muchlado, Adam Muchlado, Adam Muchlado, Adam Muchlado, Adam Muchlado, Adam Muchlado, Dominik Palenceusz, Dominik Palenceusz, Dominik Palenceusz, Dominik Palenceusz, Dominik Palenceusz, Dominik Palenceusz, Dominik Palenceusz, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski)
3:28.09220/10/19Benatky n/J. CZEDanubia Cup 2 (CD-1)Final, Group 1 
(POLAND: Adam Muchlado, Adam Muchlado, Adam Muchlado, Adam Muchlado, Adam Muchlado, Adam Muchlado, Adam Muchlado, Dominik Palenceusz, Dominik Palenceusz, Dominik Palenceusz, Dominik Palenceusz, Dominik Palenceusz, Dominik Palenceusz, Dominik Palenceusz, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski)
3:28.09220/10/19Benatky n/J. CZEDanubia Cup 2 (CD-1)Final, Group 1 
(POLAND: Adam Muchlado, Adam Muchlado, Adam Muchlado, Adam Muchlado, Adam Muchlado, Adam Muchlado, Adam Muchlado, Dominik Palenceusz, Dominik Palenceusz, Dominik Palenceusz, Dominik Palenceusz, Dominik Palenceusz, Dominik Palenceusz, Dominik Palenceusz, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski, Andrzej Radziejowski)
 

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Kilimanjaro
Sebra Sports
Web-TV
Bioracer
Engo
Eraton Race Timers