Events
Oberstdorf-OSS
StarClass-Amsterdam
StarClass-Hasselt
StarClass-Bergamo
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
DANUBIA CUP-JUNIOR CHALLENGE (SAB-1)-SANOK OPEN - Sanok, Poland - 23-25 November 2018
 
Heats 1500 meter JUNIOR B MEN
 Race 32, Group 1     (1 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.70 TALABOS Attila  HUN2:41.656 
2.186 Metehan ATAN  TUR2:41.937
3.156 Jakub BIELECKI  POL2:42.614
4.12 Aleksandr ZHERMANOV  BLR2:44.185
5.108 Danielius CECH  LTU2:48.400
6.131 Patryk WERPACHOWSKI  JUV2:52.041
7.175 Csongor Jozsef CSILLAG  ROU2:52.234
 Race 33, Group 1     (2 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.67 BONTOVICS Balazs  HUN2:29.905 
2.158 Mateusz MIKOLAJUK  M. MIK2:30.190
3.75 ZSIGO Mate  JSE2:33.898
4.11 Ilya DZMITRYINKA  BLR2:36.248
5.146 Arkadiusz RYBAK  ORZEL2:46.008
6.128 Michal NIEWINSKI  JUV3:00.448
2 Stefan-Teodor FRIGHENCIU  AUT
 Race 34, Group 1     (3 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.185 Furkan AKAR  TUR2:32.886 
2.69 SZIGETI Adam  HUN2:35.908
3.80 ZHANG Yu Jie Dominik  MTK2:45.169
4.19 Kostadin ZOTEV  BUL2:59.231
5.145 Jedrzej BOROWIECKI  ORZEL3:05.793
176 Jan VARGOSKO  SKMA
 Race 35, Group 1     (4 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.68 NOGRADI Bence  HUN2:29.741 
2.95 Rakhat KASSENULY  KAZ2:29.850
3.24 Lubomir KALCHEV  ICP2:30.420
4.202 Danylo FEDORENKO  KHV2:33.112
5.129 Franciszek SZOKA  JUV2:38.755
6.160 Marek ZGRZYWA  STOCZ2:44.252
 Race 36, Group 1     (5 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.96 Anton KHVAN  KAZ2:35.838 
2.51 Radek FAJKUS  CZE2:35.923
3.157 Ignacy KLUJSZO  I. LÁ2:36.074
4.79 VEGI Daniel  MTK2:38.936
5.140 Michal PAWLOWSKI  ÏWSKI2:46.399
6.38 Stribor SUMAN  CRO3:23.903
74 ZSIGO Bence  JSE
 Race 37, Group 1     (6 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.98 Reinis BERZINS  LAT2:33.160 
2.187 Muhammed Emir HAN  TUR2:33.264
3.97 Sanzhar ZHANISSOV  KAZ2:34.029
4.10 Uladzislau AKIMAU  BLR2:39.156
5.130 Jakub WASILEWSKI  JUV2:45.159
6.18 Petko DAPCHEV  BUL2:52.060


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Impakt Sport
Web-TV
Skate-Tec
Kilimanjaro
Engo
Bioracer
Eraton Race Timers
Sebra Sports