Events
Oostend-EC
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
STARCLASS-2 (CD-2) - Nijmegen, Netherlands - 2-4 February 2024
 
Quarter Finals 500 meter Women Junior D
  5 Races (the best skater of each race qualifies for the Semi Final, total 10 skaters)
 Race 47, B     (1 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2182 Leonie VANBESIEN  USF55.238Q
2.18 Emma PEDRANZINI  BOR55.847 
3.3156 Elize ARTS  STRI56.270
4.478 Liese VAN DER LAAN  IHCL56.512
 Race 48, B     (2 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.5101 Marina SVIRIDOVA  LST54.388Q
2.176 Yfke VREEKEN  IHCL54.915 
3.2166 Dautsen VAN DER MEER  TRL55.069
4.3114 Lysanne VAN DER VAART  SCT57.013
5.4192 Fiona CUPPENS  YDS57.042
 Race 49, B     (3 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2167 Manou WALTA  TRL55.056Q
2.110 Sara SILVESTRI  BOR55.174 
3.329 Meline JUPPIN  CMSG57.339
4.4143 Naomi SEGERS  STB57.393
 Race 50, B     (4 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.112 Desiree LANDL  BOR54.381Q
2.277 Mijntje JUFFERMANS  IHCL54.563 
3.379 Juup STRAATHOF  IHCL56.991
4.486 Jitske BENNINK  IJA58.166
5.590 Tirza STENNEKE  IJVZ-    
 Race 51, B     (5 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.19 Alice COLTURI  BOR55.304Q
2.41 Katherine QUINLAN  ALD55.382 
3.291 Elin LAMAIN  IJVZ56.461
4.313 Benedetta LEPORE  BOR58.326
  4 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final, total 10 skaters)
 Race 52, A     (1 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.189 Fleur HARTVELD  IJVZ50.119Q
2.2130 Rachele Yara DOLCI  SES50.878Q
3.341 Amelie LANG  ETR52.247 
4.4113 Jente VAN DER HEIDE  SCT52.869
5.5136 Teodora RIZMANOSKA  SGPV55.148
 Race 53, A     (2 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.285 Juliette VAN RHEE  IJA51.910Q
2.173 Annika OUWENEEL  IHCL51.982Q
3.3107 Ella WOTHERSPOON  OSK52.489 
4.475 Maartje TOORNVLIET  IHCL53.609
5.5151 Melanie OOMS  STH-    
 Race 54, A     (3 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1164 Lana SCHIPHOF  TRL49.554Q
2.354 PASZTOR Orsi  FTC51.014Q
3.27 Francesca PICCAGNONI  BOR52.262
4.455 PUKSA Veronika  FTC52.320
5.5165 Nynke KROL  TRL1:10.030
 Race 55, A     (4 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1112 Sigrid VAN ES  SCT51.079Q
2.2157 Tinne BOLSIUS  SVU51.230Q
3.4111 Noortje KAPPERS  SCT51.863
4.374 Fabiènne VAN DER VELDT  IHCL52.738
5.511 Rebecca BARETTO  BOR-    


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Skate-Tec
Impakt Sport
Engo
Kilimanjaro
Web-TV
Eraton
Sebra Sports
Bioracer