Events
Oostend-EC
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
STARCLASS-2 (CD-2) - Nijmegen, Netherlands - 2-4 February 2024
 
Semi Final 777 meter Women Junior D
  4 Races (the best skater of each race qualifies for the Final, total 5 skaters)
 Race 255, B     (1 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1167 Manou WALTA  TRL1:27.496Q
2.411 Rebecca BARETTO  BOR1:27.595 
3.3192 Fiona CUPPENS  YDS1:28.970
4.2156 Elize ARTS  STRI1:29.521
 Race 256, B     (2 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.39 Alice COLTURI  BOR1:28.802Q
2.4143 Naomi SEGERS  STB1:29.881 
3.1136 Teodora RIZMANOSKA  SGPV1:48.890
4.21 Katherine QUINLAN  ALD1:50.467
 Race 257, B     (3 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.485 Juliette VAN RHEE  IJA1:23.205Q
2.191 Elin LAMAIN  IJVZ1:27.233
3.286 Jitske BENNINK  IJA1:29.785
4.313 Benedetta LEPORE  BOR1:34.687
 Race 258, B     (4 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.541 Amelie LANG  ETR1:27.388Q
2.179 Juup STRAATHOF  IHCL1:28.971 
3.378 Liese VAN DER LAAN  IHCL1:29.483
4.4166 Dautsen VAN DER MEER  TRL1:29.841
5.229 Meline JUPPIN  CMSG1:31.445
 Race 259, A     (1 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.189 Fleur HARTVELD  IJVZ1:20.160 
2.255 PUKSA Veronika  FTC1:21.948
3.3101 Marina SVIRIDOVA  LST1:21.992
4.410 Sara SILVESTRI  BOR1:25.282
5.575 Maartje TOORNVLIET  IHCL1:25.438
 Race 260, A     (2 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2164 Lana SCHIPHOF  TRL1:21.906 
2.173 Annika OUWENEEL  IHCL1:23.438
3.5182 Leonie VANBESIEN  USF1:24.615
4.3114 Lysanne VAN DER VAART  SCT1:24.660
5.476 Yfke VREEKEN  IHCL1:27.469
 Race 261, A     (3 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.57 Francesca PICCAGNONI  BOR1:26.080 
2.3151 Melanie OOMS  STH1:26.364
3.412 Desiree LANDL  BOR1:27.089
4.1111 Noortje KAPPERS  SCT-    ADV
254 PASZTOR Orsi  FTCP
 Race 262, A     (4 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.174 Fabiènne VAN DER VELDT  IHCL1:21.749 
2.3157 Tinne BOLSIUS  SVU1:21.900
3.2165 Nynke KROL  TRL1:22.221
4.48 Emma PEDRANZINI  BOR1:26.332
5.590 Tirza STENNEKE  IJVZ-    
 Race 263, A     (5 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1112 Sigrid VAN ES  SCT1:21.572 
2.5130 Rachele Yara DOLCI  SES1:21.625
3.3113 Jente VAN DER HEIDE  SCT1:24.399
4.277 Mijntje JUFFERMANS  IHCL1:25.318
5.4107 Ella WOTHERSPOON  OSK1:25.445


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Kilimanjaro
Bioracer
Skate-Tec
Sebra Sports
Impakt Sport
Web-TV
Engo
Eraton