Events
Oostend-EC
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
STARCLASS-2 (CD-2) - Nijmegen, Netherlands - 2-4 February 2024
 
Semi Final 1000 meter Women Junior D
 Race 1, A     (1 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.174 Fabiènne VAN DER VELDT  IHCL1:45.238 
2.2157 Tinne BOLSIUS  SVU1:45.441
3.312 Desiree LANDL  BOR1:49.323
4.475 Maartje TOORNVLIET  IHCL1:49.857
5.676 Yfke VREEKEN  IHCL1:50.284
6.51 Katherine QUINLAN  ALD1:55.102
 Race 2, A     (2 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1112 Sigrid VAN ES  SCT1:55.732 
2.273 Annika OUWENEEL  IHCL1:56.839
3.3101 Marina SVIRIDOVA  LST1:57.834
4.4182 Leonie VANBESIEN  USF2:00.888
5.686 Jitske BENNINK  IJA2:06.615
6.513 Benedetta LEPORE  BOR2:08.593
 Race 3, A     (3 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.154 PASZTOR Orsi  FTC1:54.724 
2.285 Juliette VAN RHEE  IJA1:55.364
3.6165 Nynke KROL  TRL1:55.460
4.38 Emma PEDRANZINI  BOR1:56.612
5.4151 Melanie OOMS  STH1:56.888
6.5143 Naomi SEGERS  STB1:59.592
 Race 4, A     (4 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1111 Noortje KAPPERS  SCT1:57.176 
2.255 PUKSA Veronika  FTC1:57.276
3.49 Alice COLTURI  BOR2:00.888
4.529 Meline JUPPIN  CMSG2:06.080
5.3113 Jente VAN DER HEIDE  SCT2:25.564
6.678 Liese VAN DER LAAN  IHCL2:25.593
 Race 5, A     (5 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1130 Rachele Yara DOLCI  SES1:51.751 
2.27 Francesca PICCAGNONI  BOR1:51.866
3.3114 Lysanne VAN DER VAART  SCT1:53.185
4.5166 Dautsen VAN DER MEER  TRL1:55.733
5.691 Elin LAMAIN  IJVZ1:57.585
6.490 Tirza STENNEKE  IJVZ1:58.107
 Race 6, A     (6 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.189 Fleur HARTVELD  IJVZ1:49.285 
2.411 Rebecca BARETTO  BOR1:53.328
3.310 Sara SILVESTRI  BOR1:54.715
4.2136 Teodora RIZMANOSKA  SGPV1:54.838
5.5167 Manou WALTA  TRL1:55.991
6.6156 Elize ARTS  STRI2:03.323
 Race 7, A     (7 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1164 Lana SCHIPHOF  TRL1:43.475 
2.341 Amelie LANG  ETR1:49.398
3.577 Mijntje JUFFERMANS  IHCL1:49.998
4.2107 Ella WOTHERSPOON  OSK1:50.031
5.479 Juup STRAATHOF  IHCL2:00.266
6.6192 Fiona CUPPENS  YDS-    


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Bioracer
Web-TV
Sebra Sports
Eraton
Engo
Impakt Sport
Kilimanjaro
Skate-Tec