Events
Oostend-EC
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
STARCLASS-3 (CD-3) - Pontebba, Italy - 1-3 March 2024
 
Heats 500 meter Women Junior D
  8 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Quarter Finals, total 20 skaters)
 Race 32, Group 1     (1 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.369 Juliette VAN RHEE  IJA51.008Q
2.223 Francesca PICCAGNONI  BOR51.120Q
3.171 Tirza STENNEKE  IJVZ53.923 
4.4107 Lysanne VAN DER VAART  SCT55.706
 Race 33, Group 1     (2 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.161 Fabiènne VAN DER VELDT  IHCL52.255Q
2.277 Laura NEVRELOVA  KSB52.409Q
3.5155 Giorgia BONINO  VGT56.712 
4.325 Sara SILVESTRI  BOR1:14.365
5.4116 Alexa Kay FERRARI  SGPV1:25.513
 Race 34, Group 1     (3 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1105 Noortje KAPPERS  SCT53.354Q
2.364 Mijntje JUFFERMANS  IHCL53.658Q
3.226 Emma PEDRANZINI  BOR53.958 
4.449 Greta HÄUPL  ETRP
 Race 35, Group 1     (4 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1113 Rachele Yara DOLCI  SES51.013Q
2.279 Marina SVIRIDOVA  LST51.929Q
3.3133 Manou WALTA  TRL53.864
4.428 Viola VITALINI  BOR54.947
5.566 Juup STRAATHOF  IHCL56.000
 Race 36, Group 1     (5 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1132 Lana SCHIPHOF  TRL49.732Q
2.562 Larissa REINDERS  IHCL53.170Q
3.2106 Jente VAN DER HEIDE  SCT53.212
4.489 Margherita LANO  PON55.929
5.329 Benedetta LEPORE  BOR58.068
 Race 37, Group 1     (6 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.260 Annika OUWENEEL  IHCL51.651Q
2.378 Julie PNOVSKA  KSB51.783Q
3.427 Desiree LANDL  BOR54.676 
4.1153 Miriam MARTINO  VGT55.113
 Race 38, Group 1     (7 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.197 Marta MITTEMPERGHER  SCP51.879Q
2.350 Amelie LANG  ETR52.041Q
3.265 Yfke VREEKEN  IHCL53.287
4.4115 Teodora RIZMANOSKA  SGPV53.397
 Race 39, Group 1     (8 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.470 Fleur HARTVELD  IJVZ52.560Q
2.524 Rebecca BARETTO  BOR53.404Q
3.2139 Letizia UBERTI  UGP53.645
4.363 Maartje TOORNVLIET  IHCL53.649
5.1154 Laura SAVALLI  VGT56.890


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Engo
Web-TV
Impakt Sport
Sebra Sports
Kilimanjaro
Bioracer
Eraton
Skate-Tec