Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Live
Select auto-reload time:
10 seconds
30 seconds
1 minute
2 minutes
5 minutes
no reload
Program
List of Competitors
List of Officials
Mobile
Photos
STARCLASS-3 (CD-2) - Dresden, Germany - 25-27 November 2016
Heats 500 meter Ladies Junior C
8 Races (the best skater of each race qualifies for the Quarter Finals, total 16 skaters)
Race 84, Group 1 (1 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
17
Giorgia BRESCIANI
BOR
49.418
Q
2.
5
98
Michelle VELZEBOER
STB
49.951
3.
1
103
Esmee JAGER
STG
50.805
4.
2
23
Ainoa CARREO PERIS
BST
1:05.853
5.
4
37
Lara KRONER
ECK
1:09.497
Race 85, Group 1 (2 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
15
Elisa CONFORTOLA
BOR
48.870
Q
2.
4
61
Savannah AUDIER
IHCL
50.266
3.
3
67
Nikki NOORDERGRAAF
IJVZ
50.668
4.
1
121
Femke DE BOER
TRL
51.866
Race 86, Group 1 (3 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
54
Candy WENIGER
EVD
50.560
Q
2.
2
120
Esmee ROES
TRL
50.574
3.
3
102
Claudia HOF
STG
50.700
4.
4
130
Lucrezia CASAGRANDE
VGT
50.882
Race 87, Group 1 (4 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
18
Anna SPECHENHAUSER
BOR
-
Q
2.
4
6
Olivia WEEDON
ALD
-
3.
1
104
Yara MEIJERS
STG
-
3.
3
108
Manouk GIJSBERS
SVU
-
Race 88, Group 1 (5 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
89
Anne Floor OTTER
SCT
-
Q
2.
3
29
Chiara BETTI
CPP
-
3.
4
20
Desire POZZI
BOR
-
4.
5
26
Léa CANTERO
CGALE
-
5.
2
82
Loes VERHEUL
NSV
-
Race 89, Group 1 (6 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
16
Viola DE PIAZZA
BOR
48.171
Q
2.
4
60
Georgie DALRYMPLE
HVHW
48.271
3.
5
25
Aurelie LEVEQUE
CGALE
50.309
4.
1
56
Johanna SCHLIMPERT
EVD
51.689
5.
2
3
Eva GUTZMER
AEV
53.917
Race 90, Group 1 (7 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
19
Ilenia BRADANINI
BOR
49.080
Q
2.
4
71
Caroline MURPHY
LUX
49.110
3.
2
45
Lene ESCHER
ETR
50.218
4.
1
101
Roos ANTONISSEN
STG
50.978
5.
5
99
Florine HEHEWERTH
STB
51.542
Race 91, Group 1 (8 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
97
Xandra VELZEBOER
STB
48.658
Q
2.
5
28
Katia FILIPPI
CPP
50.252
3.
3
72
Anna RUYSSCHAERT
LUX
51.522
4.
4
55
Cosma SCHÄFERLING
EVD
51.588
5.
2
68
Malena VAN DAM
IJVZ
54.866
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters