Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Live
Select auto-reload time:
10 seconds
30 seconds
1 minute
2 minutes
5 minutes
no reload
Program
List of Competitors
List of Officials
Mobile
Photos
STARCLASS-3 (CD-2) - Dresden, Germany - 25-27 November 2016
Final 500 meter Ladies Junior C
Race 201, Group 9 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
99
Florine HEHEWERTH
STB
53.114
2.
1
3
Eva GUTZMER
AEV
53.958
Race 202, Group 8 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
108
Manouk GIJSBERS
SVU
52.240
2.
3
121
Femke DE BOER
TRL
52.356
3.
1
104
Yara MEIJERS
STG
52.493
4.
4
82
Loes VERHEUL
NSV
52.989
Race 203, Group 7 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
103
Esmee JAGER
STG
50.211
2.
1
26
Léa CANTERO
CGALE
50.281
3.
5
23
Ainoa CARREO PERIS
BST
50.438
4.
4
37
Lara KRONER
ECK
50.575
5.
2
55
Cosma SCHÄFERLING
EVD
50.734
6.
6
25
Aurelie LEVEQUE
CGALE
1:13.639
Race 204, Group 6 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
20
Desire POZZI
BOR
-
2.
3
72
Anna RUYSSCHAERT
LUX
-
3.
2
56
Johanna SCHLIMPERT
EVD
-
4.
4
68
Malena VAN DAM
IJVZ
-
Race 205, Group 5 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
130
Lucrezia CASAGRANDE
VGT
50.104
2.
1
101
Roos ANTONISSEN
STG
50.874
3.
4
102
Claudia HOF
STG
50.927
4.
6
54
Candy WENIGER
EVD
50.935
5.
3
45
Lene ESCHER
ETR
50.982
6.
5
67
Nikki NOORDERGRAAF
IJVZ
51.219
Race 206, Group 4 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
98
Michelle VELZEBOER
STB
50.330
2.
1
29
Chiara BETTI
CPP
50.734
Race 207, Group 3 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
5
60
Georgie DALRYMPLE
HVHW
49.705
2.
2
6
Olivia WEEDON
ALD
49.707
3.
1
19
Ilenia BRADANINI
BOR
49.851
4.
3
28
Katia FILIPPI
CPP
50.079
5.
4
120
Esmee ROES
TRL
50.209
Race 208, Group 2 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
16
Viola DE PIAZZA
BOR
48.489
5
2.
2
89
Anne Floor OTTER
SCT
48.529
3
3.
4
18
Anna SPECHENHAUSER
BOR
48.711
2
4.
3
61
Savannah AUDIER
IHCL
48.829
1
Race 209, Group 1 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
97
Xandra VELZEBOER
STB
46.885
34
2.
2
15
Elisa CONFORTOLA
BOR
46.960
21
3.
3
17
Giorgia BRESCIANI
BOR
47.085
13
4.
4
71
Caroline MURPHY
LUX
47.499
8
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters