Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Live
Select auto-reload time:
10 seconds
30 seconds
1 minute
2 minutes
5 minutes
no reload
Program
List of Competitors
List of Officials
Mobile
Photos
STARCLASS 2 (NC) - Dordrecht, Netherlands - 11-13 October 2013
Heats 500 meter Ladies Junior C
8 Races (the best skater of each race qualifies for the Quarter Finals, total 16 skaters)
Race 82, Group 1 (1 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
70
Jessica URQUHART
NIRC
51.179
Q
2.
1
13
Gloria CONFORTOLA
BOR
51.253
3.
4
38
Maria DEIKE
ETR
51.413
4.
3
58
Silke VAN RIEL
IJVZ
53.155
Race 83, Group 1 (2 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
69
Isabelle ROBERTS
NIRC
50.228
Q
2.
5
48
Sanne SCHOTHUIS
GO
50.857
3.
3
103
Iris ANTONISSEN
STG
51.194
4.
2
80
Sanimaiya VILLA
SES
54.779
5.
4
46
Anna Katharina GÄRTNER
EVD
1:01.507
Race 84, Group 1 (3 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
45
Gina JACOBS
EVD
50.413
Q
2.
4
76
Esmeralda WANNINK
SCT
52.271
3.
1
22
Emmanuelle BOURDET
CVGH
52.286
4.
3
143
Cecilia BACKSTRÖM
LUX
54.752
5.
5
53
Maureen ONDERWATER
IHCL
54.845
Race 85, Group 1 (4 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
5
92
Selma POUTSMA
STB
49.451
Q
2.
3
125
Gwendoline DAUDET
USF
52.097
3.
1
64
Charlotte HAYWARD
MIRC
52.227
4.
4
118
Iris VEENSTRA
TRL
56.569
5.
2
40
Chantalle SCHLICHTING
ETR
1:29.717
Race 86, Group 1 (5 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
4
31
Jil LINKA
ECO
49.952
Q
2.
1
18
Gloria IORIATTI
CPP
50.188
3.
2
4
Jeyda DJEMAL
ALD
52.878
4.
5
112
Joni TERSTEEG
SVU
56.488
3
54
Vivienne DE JONG
IHCL
P
Race 87, Group 1 (6 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
111
Gioya LANCEE
SVU
50.275
Q
2.
5
135
Erika LINDGREN
SODM
51.312
3.
2
39
Janina BECKER
ETR
51.419
4.
3
5
Tanith TURNER
ALD
53.812
5.
4
93
Moniek HEURMAN
STB
54.065
Race 88, Group 1 (7 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
52
Danique VAN LOBENSTEIN
HVHW
51.000
Q
2.
1
12
Alessia BELLOTTI
BOR
51.124
3.
4
26
Stephanie KRAUSE
ECK
51.906
4.
3
104
Noëlle BUURMA
STG
53.428
Race 89, Group 1 (8 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
5
44
Aline LENKE
EVD
51.162
Q
2.
2
3
Bethan LINDSAY
ALD
51.624
3.
1
49
Nina HOGEVEEN
GO
51.728
4.
4
73
Valentina BONATI
PON
51.968
5.
3
55
Laura OTTING
IHCL
54.320
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters