Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Live
Select auto-reload time:
10 seconds
30 seconds
1 minute
2 minutes
5 minutes
no reload
Program
List of Competitors
List of Officials
Mobile
Photos
STARCLASS 2 (NC) - Dordrecht, Netherlands - 11-13 October 2013
Heats 1000 meter Ladies Junior C
8 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Quarter Finals, total 18 skaters)
Race 202, Group 1 (1 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
69
Isabelle ROBERTS
NIRC
1:42.769
Q
2.
3
46
Anna Katharina GÄRTNER
EVD
1:43.349
Q
3.
2
49
Nina HOGEVEEN
GO
1:44.962
q
4.
5
55
Laura OTTING
IHCL
1:53.574
4
135
Erika LINDGREN
SODM
P
Race 203, Group 1 (2 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
45
Gina JACOBS
EVD
1:47.982
Q
2.
4
13
Gloria CONFORTOLA
BOR
1:48.079
Q
3.
2
52
Danique VAN LOBENSTEIN
HVHW
1:49.515
4.
5
93
Moniek HEURMAN
STB
1:50.925
5.
1
143
Cecilia BACKSTRÖM
LUX
1:52.262
Race 204, Group 1 (3 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
92
Selma POUTSMA
STB
1:51.429
Q
2.
3
76
Esmeralda WANNINK
SCT
1:51.639
Q
3.
5
39
Janina BECKER
ETR
1:54.372
4.
1
80
Sanimaiya VILLA
SES
1:55.877
5.
4
5
Tanith TURNER
ALD
1:56.009
Race 205, Group 1 (4 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
44
Aline LENKE
EVD
1:47.539
Q
2.
3
125
Gwendoline DAUDET
USF
1:48.709
Q
3.
2
73
Valentina BONATI
PON
1:48.749
4.
5
4
Jeyda DJEMAL
ALD
1:49.637
5.
4
112
Joni TERSTEEG
SVU
1:49.869
Race 206, Group 1 (5 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
4
38
Maria DEIKE
ETR
1:45.699
Q
2.
2
111
Gioya LANCEE
SVU
1:45.836
Q
3.
1
58
Silke VAN RIEL
IJVZ
1:47.440
q
4.
3
64
Charlotte HAYWARD
MIRC
1:49.228
Race 207, Group 1 (6 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
12
Alessia BELLOTTI
BOR
1:53.406
Q
2.
2
103
Iris ANTONISSEN
STG
1:55.061
Q
3.
4
26
Stephanie KRAUSE
ECK
1:55.215
4.
1
3
Bethan LINDSAY
ALD
1:57.024
Race 208, Group 1 (7 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
48
Sanne SCHOTHUIS
GO
1:47.353
Q
2.
3
70
Jessica URQUHART
NIRC
1:47.577
Q
3.
1
54
Vivienne DE JONG
IHCL
1:49.123
4.
4
40
Chantalle SCHLICHTING
ETR
1:49.599
Race 209, Group 1 (8 of 8)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
18
Gloria IORIATTI
CPP
1:46.245
Q
2.
1
31
Jil LINKA
ECO
1:46.357
Q
3.
5
22
Emmanuelle BOURDET
CVGH
1:49.613
4.
2
104
Noëlle BUURMA
STG
1:50.041
5.
4
118
Iris VEENSTRA
TRL
1:57.681
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters