Events
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
STARCLASS 2 (NC) - Dordrecht, Netherlands - 11-13 October 2013
 
Heats 1000 meter Ladies Junior C
  8 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Quarter Finals, total 18 skaters)
 Race 202, Group 1     (1 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.169 Isabelle ROBERTS  NIRC1:42.769Q
2.346 Anna Katharina GÄRTNER  EVD1:43.349Q
3.249 Nina HOGEVEEN  GO1:44.962q
4.555 Laura OTTING  IHCL1:53.574
4135 Erika LINDGREN  SODMP
 Race 203, Group 1     (2 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.345 Gina JACOBS  EVD1:47.982Q
2.413 Gloria CONFORTOLA  BOR1:48.079Q
3.252 Danique VAN LOBENSTEIN  HVHW1:49.515 
4.593 Moniek HEURMAN  STB1:50.925
5.1143 Cecilia BACKSTRÖM  LUX1:52.262
 Race 204, Group 1     (3 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.292 Selma POUTSMA  STB1:51.429Q
2.376 Esmeralda WANNINK  SCT1:51.639Q
3.539 Janina BECKER  ETR1:54.372 
4.180 Sanimaiya VILLA  SES1:55.877
5.45 Tanith TURNER  ALD1:56.009
 Race 205, Group 1     (4 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.144 Aline LENKE  EVD1:47.539Q
2.3125 Gwendoline DAUDET  USF1:48.709Q
3.273 Valentina BONATI  PON1:48.749 
4.54 Jeyda DJEMAL  ALD1:49.637
5.4112 Joni TERSTEEG  SVU1:49.869
 Race 206, Group 1     (5 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.438 Maria DEIKE  ETR1:45.699Q
2.2111 Gioya LANCEE  SVU1:45.836Q
3.158 Silke VAN RIEL  IJVZ1:47.440q
4.364 Charlotte HAYWARD  MIRC1:49.228
 Race 207, Group 1     (6 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.312 Alessia BELLOTTI  BOR1:53.406Q
2.2103 Iris ANTONISSEN  STG1:55.061Q
3.426 Stephanie KRAUSE  ECK1:55.215 
4.13 Bethan LINDSAY  ALD1:57.024
 Race 208, Group 1     (7 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.248 Sanne SCHOTHUIS  GO1:47.353Q
2.370 Jessica URQUHART  NIRC1:47.577Q
3.154 Vivienne DE JONG  IHCL1:49.123 
4.440 Chantalle SCHLICHTING  ETR1:49.599
 Race 209, Group 1     (8 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.318 Gloria IORIATTI  CPP1:46.245Q
2.131 Jil LINKA  ECO1:46.357Q
3.522 Emmanuelle BOURDET  CVGH1:49.613 
4.2104 Noëlle BUURMA  STG1:50.041
5.4118 Iris VEENSTRA  TRL1:57.681


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Engo
Web-TV
Kilimanjaro
Sebra Sports
Impakt Sport
Eraton Race Timers
Bioracer
Skate-Tec