Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Live
Select auto-reload time:
10 seconds
30 seconds
1 minute
2 minutes
5 minutes
no reload
Program
List of Competitors
List of Officials
Mobile
Photos
STARCLASS-1 (CD-1) - Bergamo, Italy - 27-29 October 2017
Final 1500 meter Men Junior C
Race 77, Group H (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
5
126
Dedmer BOUMA
TRL
2:46.018
2.
6
85
Giulio LO CIGNO
SCP
2:46.130
3.
4
106
Idse VAN BENTHUM
STB
2:46.382
4.
3
127
Samuel JANSEN
TRL
2:47.356
5.
2
20
Timofey DONSKOI
BSC
2:51.287
6.
1
96
Stefano PEDERZOLLI
SGPV
2:56.433
Race 78, Group G (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
27
Federico IORIATTI
CPP
2:35.822
2.
2
47
Leon DÖRING
EVD
2:35.964
3.
5
86
Giovanni TURRI
SCP
2:37.362
4.
1
32
Tino RETHORE
CST
2:37.738
5.
4
147
Alessandro PICCHIARELLI
VGT
2:38.684
6.
6
58
Lars DE GROOT
IJVZ
2:40.513
Race 79, Group F (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
70
Steijn KOOPS
NSV
-
2.
6
138
Arthur VANBESIEN
USF
-
3.
1
109
Thibault FOSTIER
STKG
-
4.
2
115
Martijn DOUMA
SVU
-
5.
4
107
Milan SCHENK
STB
-
6.
7
114
Manel VISSCHER
SVU
-
7.
5
148
Francesco TUNNO
VGT
-
Race 80, Group E (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
26
Davide OSS CHEMPER
CPP
2:40.014
2.
1
34
Enzo PROOST
ERL
2:40.989
3.
7
104
Brian BOER
STB
2:42.426
4.
3
134
Gianmarco BOSCARO
UGP
2:44.070
5.
5
66
Till SCHÄFER
MERC
2:45.332
6.
4
31
Keny GRANDJEAN
CST
2:56.292
7.
6
133
Michele TABACCHI
UGP
2:59.702
Race 81, Group D (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
5
150
Leander SCHEPERS
YDS
2:39.778
2.
1
124
Hylke DE BOER
TRL
2:39.896
3.
3
84
Gianluca BERNARDI
SCP
2:42.758
4.
4
53
Tijn LEIJGRAAFF
IHCL
2:45.336
5.
6
90
Justus KLASTER
SCT
2:47.199
6.
2
68
Isaac RAIZADA
NIRC
2:49.554
7.
9
3
Ollie ROWE
ALD
-
7
57
Jeroen WILHELM
IJVZ
P
8
51
Jeremy BRINKERS
HVHW
P
Race 82, Group C (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
50
Ted DALRYMPLE
HVHW
2:53.610
2.
1
71
Melvin WILTING
NSV
2:53.628
3.
3
105
Chris BARTELS
STB
2:53.768
4.
4
89
Hidde VAN DIJK
SCT
2:55.776
5.
7
146
Sebastian CAPONE
VGT
2:57.326
6.
6
46
Jonas HAMMERMÜLLER
EVD
2:57.572
7.
5
2
Theo COLLINS
ALD
-
Race 83, Group B (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
145
Giuseppe ROMEO
VGT
2:37.117
2
2.
2
88
Chris BRIJDER
SCT
2:37.125
1
3.
5
144
Maurizio TUNNO
VGT
2:37.307
4.
4
103
Daan KOS
STB
2:37.391
5.
1
19
Warre VAN DAMME
BSC
2:37.645
6.
6
77
Ezio BONUTTI
PON
2:40.606
Race 84, Group A (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
74
Gabriel VOLET
OGCA
2:40.423
34
2.
4
123
Jenning DE BOO
TRL
2:40.483
21
3.
3
125
Brian VAN RIET
TRL
2:41.173
13
4.
5
112
Jari VAN POLEN
SVU
2:41.275
8
5.
2
13
Pietro CASTELLAZZI
BOR
2:43.097
5
6.
6
113
Mans BOSKAMP
SVU
3:01.252
3
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters