Events
Oslo-OSK Open
Belfort-Grand Lion
StarClass-Amsterdam
StarClass-Hasselt
StarClass-Bergamo
Sheffield-European Masters
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
STARCLASS 5 - JUNIOR CHALLENGE (SAB-3) - Epinal, France - 10-12 January 2020
 
Quarter Finals 1000 meter Men Junior A
  5 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final, total 10 skaters)
 Race 232, Group A     (1 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.5151 Steyn LAND  TRL1:32.128Q
2.1124 Adriaan DEWAGTERE  STKG1:32.254Q
3.280 Thibault MÉTRAUX  LST1:33.434 
4.3134 Zeno DE BOER  SVU1:33.754
478 Reinis BERZINS  JLSSP
 Race 233, Group A     (2 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2150 Niels KINGMA  TRL1:38.081Q
2.559 SZASZ Attila  MTK1:38.164Q
3.124 Thomas NADALINI  CPP1:38.278 
4.390 Kyle ROSS-WADDELL  NIRC1:39.817
5.4121 Jorn HOLWERDA  STG1:40.636
6.664 David EIJSACKERS  HVHW-    
 Race 234, Group A     (3 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.3152 Hessel VAN BERKUM  TRL1:29.707Q
2.4135 Pieter BOLSIUS  SVU1:30.697Q
3.5136 Niek ENGELHART  SVU1:31.980 
4.2112 Ingmar VAN DE GRIEK  STA1:33.471
5.6153 Jorik VAN DER VAART  TRL1:38.759
13 Peter RICHES  ALDP
 Race 235, Group A     (4 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.495 Teun BOER  NSV1:37.178Q
2.174 Pepijn KOESTAL  IJVZ1:39.835Q
3.276 Ilias PEETERS  IRTA1:39.922 
4.6166 Luca Durrance LIM  VGT1:56.411ADV
5.382 Augustin GÉRÉ  LUX2:08.440
557 TALABOS Attila  HUNP
 Race 236, Group A     (5 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.4149 Jens VAN 'T WOUT  TRL1:39.963Q
2.158 NOGRADI Bence  TKKS1:40.602ADV
3.540 Nicolò PERETTI  FPT1:41.730 
4.22 Solomon PREMPEH  ALD1:44.508
347 Yanghun Ben JUNG  EVDP


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Sebra Sports
Engo
Eraton Race Timers
Web-TV
Kilimanjaro
Bioracer