Events
Oostend-EC
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
STARCLASS-2 (CD-2) - Nijmegen, Netherlands - 2-4 February 2024
 
Heats 500 meter Women Junior C
  10 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Quarter Finals, total 25 skaters)
 Race 94, A     (1 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.258 NAGY Reka  FTC50.185Q
2.197 TOTH Liza Emma  KSI50.345Q
3.450 Carlotta GROSSMANN  EVD50.367 
4.3155 Tilde DE VRIENDT  STKG50.429
5.5127 Gerianne KROMKAMP  SCT56.374
 Race 95, A     (2 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.193 GAZSI Noemi  JSE48.377Q
2.2173 Lise DIJKSTRA  TRL49.700Q
3.3122 Sara VAN DE POL  SCT49.777
4.424 Rebecca TODESCO  BOR54.418
5.545 Marie BRÜMMER  ETR56.914
 Race 96, A     (3 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.128 Isra GHARSALLAOUI  CGALE50.436Q
2.3125 Michelle VAN DER WOUDE  SCT50.457Q
3.221 Nina TRABUCCHI  BOR50.489 
4.4176 Sanne BRINKSMA  TRL53.307
5.533 Faustine CHIRON  CST54.411
 Race 97, A     (4 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.163 MOLNáR Réka  FTC48.096Q
2.2121 Djoeke SCHMITZ  SCT49.683Q
3.444 Charlotte SCHULZ  ETR51.906 
4.3139 Savi GRAY BUFFEY  SHF1:06.209
 Race 98, A     (5 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.192 Fleur ALKEMADE  IJVZ49.143Q
2.2172 Janna Wietske VAN DER ENDE  TRL50.122Q
3.337 Tamar KOOLWIJK  DKIJV50.336
4.5148 Jalina SCHIPPERS  STB54.529
5.451 Sarah MORCHE  EVD-    
 Race 99, A     (6 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.165 MOLNAR Natasa Z.  FTC48.885Q
2.248 Klara ZOSCHKE  EVD50.168Q
3.4177 Yteke SOEPBOER  TRL50.688 
4.3123 Amber VAN DER HEIDE  SCT50.851
5.588 Louise BEZEMER  IJA55.119
 Race 100, A     (7 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.166 DOBRAN Reka  FTC49.044Q
2.222 Serena COLA  BOR49.324Q
3.3174 Yente BROUWERS  TRL49.607
4.5126 Zoè DE ESCH  SCT53.840
5.438 Lisa DEN HERTOG  DKIJV-    
 Race 101, A     (8 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.164 KISS-GEBORA Flora  MTK49.040Q
2.2160 Femke VENEMA  SVU49.851Q
3.323 Nicole BERTOLINA  BOR50.074
4.581 Ief STRAATHOF  IHCL52.868
5.4147 Bregje BOGERS  STB53.095
 Race 102, A     (9 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1188 Lisa-Victoria NGO MOUAHA  USO47.858Q
2.349 Alessia MIELKE  EVD50.272Q
3.287 Jelka VAN KRANENBURG  IJA50.346 
4.4146 Lobke VAN BENTHUM  STB52.893
5.5152 Marjolein OOMS  STH52.947
 Race 103, A     (10 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1197 Luna-Marie LAU  YDS48.352Q
2.243 Frida KISSMANN  ETR48.967Q
3.3175 Neeltsje DE BOER  TRL49.422
4.471 Sterre DE WILDE  IDA51.925
5.5150 Jasmijn WESTRA  STG57.674


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Kilimanjaro
Eraton
Skate-Tec
Impakt Sport
Sebra Sports
Engo
Web-TV
Bioracer