Events
Oostend-EC
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
STARCLASS-2 (CD-2) - Nijmegen, Netherlands - 2-4 February 2024
 
Quarter Finals 1000 meter Women Junior C
  10 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final, total 25 skaters)
 Race 235, A     (1 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1197 Luna-Marie LAU  YDS1:43.675Q
2.2160 Femke VENEMA  SVU1:43.846Q
3.3176 Sanne BRINKSMA  TRL1:44.336
4.451 Sarah MORCHE  EVD1:44.956
5147 Bregje BOGERS  STBDNS
 Race 236, A     (2 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.192 Fleur ALKEMADE  IJVZ1:44.089Q
2.481 Ief STRAATHOF  IHCL1:45.465Q
3.2155 Tilde DE VRIENDT  STKG1:45.646
4.522 Serena COLA  BOR1:49.269
5.387 Jelka VAN KRANENBURG  IJA-    
 Race 237, A     (3 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1121 Djoeke SCHMITZ  SCT1:46.570Q
2.2173 Lise DIJKSTRA  TRL1:46.679Q
3.3174 Yente BROUWERS  TRL1:47.289
4.471 Sterre DE WILDE  IDA1:48.743
5.588 Louise BEZEMER  IJA1:53.322
 Race 238, A     (4 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1188 Lisa-Victoria NGO MOUAHA  USO1:49.243Q
2.343 Frida KISSMANN  ETR1:50.610Q
3.248 Klara ZOSCHKE  EVD1:50.862 
4.4139 Savi GRAY BUFFEY  SHF1:50.976
5.5148 Jalina SCHIPPERS  STB1:53.915
 Race 239, A     (5 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.164 KISS-GEBORA Flora  MTK1:45.890Q
2.228 Isra GHARSALLAOUI  CGALE1:46.246Q
3.4152 Marjolein OOMS  STH1:47.765 
4.338 Lisa DEN HERTOG  DKIJV1:48.184
 Race 240, A     (6 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.193 GAZSI Noemi  JSE1:50.333Q
2.337 Tamar KOOLWIJK  DKIJV1:52.295Q
3.444 Charlotte SCHULZ  ETR1:52.717 
4.297 TOTH Liza Emma  KSI1:54.491
5.533 Faustine CHIRON  CST2:01.503
 Race 241, A     (7 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.158 NAGY Reka  FTC1:50.767Q
2.221 Nina TRABUCCHI  BOR1:50.788Q
3.350 Carlotta GROSSMANN  EVD1:51.605 
4.424 Rebecca TODESCO  BOR1:54.359
5.545 Marie BRÜMMER  ETR-    
 Race 242, A     (8 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.163 MOLNáR Réka  FTC1:46.767Q
2.2122 Sara VAN DE POL  SCT1:47.714Q
3.323 Nicole BERTOLINA  BOR1:47.757
4.4146 Lobke VAN BENTHUM  STB1:51.573
5.5150 Jasmijn WESTRA  STG1:57.095
 Race 243, A     (9 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.165 MOLNAR Natasa Z.  FTC1:44.384Q
2.2175 Neeltsje DE BOER  TRL1:44.681Q
3.4125 Michelle VAN DER WOUDE  SCT1:44.788
4.349 Alessia MIELKE  EVD1:46.348
5.5126 Zoè DE ESCH  SCT1:46.427
 Race 244, A     (10 of 10)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.166 DOBRAN Reka  FTC1:48.076Q
2.2172 Janna Wietske VAN DER ENDE  TRL1:48.439Q
3.3177 Yteke SOEPBOER  TRL1:49.775 
4.4123 Amber VAN DER HEIDE  SCT1:51.642
5.5127 Gerianne KROMKAMP  SCT1:53.009


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Impakt Sport
Eraton
Skate-Tec
Sebra Sports
Bioracer
Engo
Kilimanjaro
Web-TV