Events
Oostend-EC
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
STARCLASS-2 (CD-2) - Nijmegen, Netherlands - 2-4 February 2024
 
Semi Final 1000 meter Women Junior C
 Race 274, B     (1 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.250 Carlotta GROSSMANN  EVD1:52.533 
2.149 Alessia MIELKE  EVD1:53.021
3.5147 Bregje BOGERS  STB1:54.029
4.424 Rebecca TODESCO  BOR1:55.892
5.3127 Gerianne KROMKAMP  SCT1:57.433
 Race 275, B     (2 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.248 Klara ZOSCHKE  EVD1:48.732 
2.138 Lisa DEN HERTOG  DKIJV1:48.825
3.3123 Amber VAN DER HEIDE  SCT1:49.051
4.488 Louise BEZEMER  IJA1:54.041
587 Jelka VAN KRANENBURG  IJADNS
 Race 276, B     (3 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.3139 Savi GRAY BUFFEY  SHF1:49.642 
2.222 Serena COLA  BOR1:50.278
3.1152 Marjolein OOMS  STH1:50.908
4.4150 Jasmijn WESTRA  STG1:55.821
5.533 Faustine CHIRON  CST1:56.203
 Race 277, B     (4 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2177 Yteke SOEPBOER  TRL1:47.773 
2.171 Sterre DE WILDE  IDA1:48.012
3.3146 Lobke VAN BENTHUM  STB1:48.068
4.4148 Jalina SCHIPPERS  STB1:48.092
5.545 Marie BRÜMMER  ETR1:56.032
 Race 278, B     (5 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.151 Sarah MORCHE  EVD1:48.642 
2.2126 Zoè DE ESCH  SCT1:48.707
3.344 Charlotte SCHULZ  ETR1:51.833
497 TOTH Liza Emma  KSIDNS
 Race 279, A     (1 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1197 Luna-Marie LAU  YDS1:41.754 
2.2160 Femke VENEMA  SVU1:41.826
3.458 NAGY Reka  FTC1:41.971
4.537 Tamar KOOLWIJK  DKIJV1:43.295
5.3176 Sanne BRINKSMA  TRL1:43.436
 Race 280, A     (2 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.192 Fleur ALKEMADE  IJVZ1:46.952 
2.493 GAZSI Noemi  JSE1:47.056
3.521 Nina TRABUCCHI  BOR1:48.426
4.2175 Neeltsje DE BOER  TRL1:50.097
5.3125 Michelle VAN DER WOUDE  SCT1:50.284
 Race 281, A     (3 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.4188 Lisa-Victoria NGO MOUAHA  USO1:56.327 
2.165 MOLNAR Natasa Z.  FTC1:56.403
3.543 Frida KISSMANN  ETR1:57.350
4.3155 Tilde DE VRIENDT  STKG1:58.864
5.281 Ief STRAATHOF  IHCL1:59.740
 Race 282, A     (4 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.363 MOLNáR Réka  FTC1:46.370 
2.1121 Djoeke SCHMITZ  SCT1:47.078
3.523 Nicole BERTOLINA  BOR1:47.285
4.2173 Lise DIJKSTRA  TRL1:47.498
5.4122 Sara VAN DE POL  SCT1:48.037
 Race 283, A     (5 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.164 KISS-GEBORA Flora  MTK1:39.540 
2.466 DOBRAN Reka  FTC1:39.559
3.5172 Janna Wietske VAN DER ENDE  TRL1:45.425
4.3174 Yente BROUWERS  TRL1:50.346ADV
5.228 Isra GHARSALLAOUI  CGALE1:53.701


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Web-TV
Bioracer
Kilimanjaro
Sebra Sports
Eraton
Skate-Tec
Impakt Sport
Engo