Events
Oostend-EC
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
STARCLASS-2 (CD-2) - Nijmegen, Netherlands - 2-4 February 2024
 
Final 1000 meter Women Junior C
 Race 313, J     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2127 Gerianne KROMKAMP  SCT1:52.737
2.133 Faustine CHIRON  CST1:53.861
 Race 314, I     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.424 Rebecca TODESCO  BOR1:53.737
2.545 Marie BRÜMMER  ETR1:54.094
3.1148 Jalina SCHIPPERS  STB1:54.149
4.288 Louise BEZEMER  IJA1:54.718
5.3150 Jasmijn WESTRA  STG1:57.202
 Race 315, H     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2123 Amber VAN DER HEIDE  SCT1:46.076
2.444 Charlotte SCHULZ  ETR1:46.220
3.5147 Bregje BOGERS  STB1:46.363
4.1146 Lobke VAN BENTHUM  STB1:46.470
5.3152 Marjolein OOMS  STH1:46.567
 Race 316, G     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.171 Sterre DE WILDE  IDA1:48.243
2.422 Serena COLA  BOR1:48.283
3.2126 Zoè DE ESCH  SCT1:49.167
4.338 Lisa DEN HERTOG  DKIJV2:02.419
549 Alessia MIELKE  EVDP
 Race 317, F     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.550 Carlotta GROSSMANN  EVD1:51.769
2.348 Klara ZOSCHKE  EVD1:51.812
3.1177 Yteke SOEPBOER  TRL1:52.113
4.4139 Savi GRAY BUFFEY  SHF1:52.259
5.251 Sarah MORCHE  EVD1:52.663
 Race 318, E     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.428 Isra GHARSALLAOUI  CGALE1:45.003
2.1176 Sanne BRINKSMA  TRL1:45.439
3.2122 Sara VAN DE POL  SCT1:45.480
4.581 Ief STRAATHOF  IHCL1:45.692
5.3125 Michelle VAN DER WOUDE  SCT2:13.584
 Race 319, D     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2173 Lise DIJKSTRA  TRL1:48.241
2.4155 Tilde DE VRIENDT  STKG1:49.605
3.137 Tamar KOOLWIJK  DKIJV1:49.729
4.3175 Neeltsje DE BOER  TRL-    
 Race 320, C     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.643 Frida KISSMANN  ETR1:40.828
2.323 Nicole BERTOLINA  BOR1:40.965
3.421 Nina TRABUCCHI  BOR1:41.571
4.5174 Yente BROUWERS  TRL1:41.967
5.158 NAGY Reka  FTC1:44.511
6.2172 Janna Wietske VAN DER ENDE  TRL1:47.333
 Race 321, B     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.265 MOLNAR Natasa Z.  FTC1:42.1893
2.5160 Femke VENEMA  SVU1:42.2382
3.3121 Djoeke SCHMITZ  SCT1:42.3381
4.493 GAZSI Noemi  JSE1:42.912
166 DOBRAN Reka  FTCP
 Race 322, A     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.164 KISS-GEBORA Flora  MTK1:44.63234
2.492 Fleur ALKEMADE  IJVZ1:45.15921
3.363 MOLNáR Réka  FTC1:45.17013
4.2197 Luna-Marie LAU  YDS1:45.9318
5188 Lisa-Victoria NGO MOUAHA  USOP5


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Web-TV
Sebra Sports
Skate-Tec
Engo
Kilimanjaro
Impakt Sport
Eraton
Bioracer