Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Live
Select auto-reload time:
10 seconds
30 seconds
1 minute
2 minutes
5 minutes
no reload
Program
List of Competitors
List of Officials
Mobile
Photos
DANUBIA CUP-JUNIOR CHALLENGE (SAB-2)-SLOVAK OPEN - Spisska Nova Ves, Slovak Republic - 14-16 December 2018
Semi Final 1500 meter Junior B Ladies
2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 6 skaters)
Race 51, Group 2 (1 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
6
93
Wiktoria TKACZUK
AZSO
2:55.912
Q
2.
7
138
Eva GOLUBEVA
KAL
2:56.695
Q
3.
2
11
Eleanora SAMOILAVA
BLR
2:56.754
4.
8
166
Ema ZELINSKA
SVK
2:57.427
5.
1
99
Kamila TYLMAN
JUV
2:58.129
6.
4
128
Maria DOBOSZ
UKSGM
2:58.257
7.
3
97
Marta DRUMSKA
JUV
3:03.496
8.
5
180
Uliana DUBROVA
KHV
-
Race 52, Group 2 (2 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
181
Tetyana ZARVANSKA
KHV
2:56.836
Q
2.
1
189
Anna MAKOVETSKA
KIEV
2:56.939
Q
3.
6
63
NAGY Netti
JSE
2:57.051
4.
5
23
Maja IVANDIC
CRO
2:57.763
5.
4
179
Viktoriia CHERVENKO
KHV
2:58.176
6.
7
130
Wiktoria DOBRENKO
WMKS
3:00.706
7.
3
104
Emilia KAPALSKA
MOSIR
3:03.964
3 Races (the best skater of each race qualifies for the Final, total 6 skaters)
Race 53, Group 1 (1 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
165
Petra RUSNAKOVA
SVK
2:43.150
Q
2.
2
163
Lucia FILIPOVA
SVK
2:43.222
3.
5
33
Dominika SIMANDLOVA
CZE
2:46.327
4.
6
146
Anastasia SEREDA
PET
2:46.842
5.
1
80
Anna JANSONE
SPARS
2:47.030
6.
4
51
VARGA Regina Eszter
HUN
2:52.707
Race 54, Group 1 (2 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
49
SOMOGYI Barbara
HUN
2:33.740
Q
2.
4
121
Hanna SOKOLOWSKA
POL
2:33.826
3.
6
48
DOBRAN Fanni
HUN
2:34.536
4.
2
9
Yana DAMBROUSKAYA
BLR
2:34.651
5.
3
134
Krisztina PONGRACZ-VAKAR
ROU
2:36.079
5
123
Magdalena ZYCH
POL
P
Race 55, Group 1 (3 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
122
Wiktoria ZAK
POL
2:56.827
Q
2.
4
50
TOTH Eszter
HUN
2:56.938
3.
6
67
ALBERT Viktoria
MTK
2:57.054
4.
2
164
Emma HYMPÁNOVÁ
SVK
3:00.901
5.
3
98
Sara SLIZEWSKA
JUV
3:04.439
6.
5
10
Arina KAZLOVA
BLR
3:05.910
7
32
Markéta FAJKUSOVA
CZE
P
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters