Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
STARCLASS 5 (DC-3) - Leeuwarden, Netherlands - 19-21 February 2016
Final 777 meter Ladies Junior D
Race 328, Group 9 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
22
Laura HEISS
MERC
1:28.662
2.
1
7
Maïwenn CHAUVIN
CST
1:28.992
3.
3
13
Lara RAKOW
ETR
1:30.184
4.
4
31
Amelie COREMANS
STKG
1:33.277
Race 329, Group 8 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
37
Anna Marit SYBRANDI
TRL
1:25.330
2.
2
6
Cloé OLLIVIER
CST
1:25.410
3.
4
43
Vanessa MAZZOLENI FERRACINI
UGP
1:25.862
4.
3
23
Loes VERHEUL
NSV
1:26.122
Race 330, Group 7 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
39
Ilse TUINSTRA
TRL
1:29.540
2.
2
16
Stella SLEEBOS
GO
1:29.663
3.
3
19
Lieke SPEIJERS
IJVZ
1:30.056
Race 331, Group 6 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
20
Anna RUYSSCHAERT
LUX
1:27.238
2.
5
42
Matilde DE BETTIN
UGP
1:27.322
3.
1
2
Carla ALVAREZ-FERNANDEZ
BST
1:27.340
4.
4
26
Bibi ARTS
STB
1:27.608
5.
6
21
Enni WIELSCH
MERC
1:28.828
6.
3
24
Queeny DE LANG
SCT
1:34.152
Race 332, Group 5 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
5
10
Lene ESCHER
ETR
1:23.047
2.
1
38
Sietske VAN DER MEER
TRL
1:23.265
3.
2
34
Esmee ROES
TRL
1:23.413
4.
4
36
Femke DE BOER
TRL
1:23.640
5.
3
47
Nienke SCHEPERS
YDS
1:26.483
6.
6
11
Svea ROTHE
ETR
-
Race 346, Group 4 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
32
Manouk GIJSBERS
SVU
1:25.366
2.
5
27
Kirsi HOOGEVEEN
STB
1:25.819
3.
3
28
Akki KIVITS
STB
1:26.424
4.
4
12
Romy KAISER
ETR
1:28.288
5.
2
41
Sveva MAZZOLENI FERRACINI
UGP
1:28.517
Race 347, Group 3 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
30
Claudia HOF
STG
1:25.029
2.
1
35
Suze KINGMA
TRL
1:25.615
3.
2
17
Fabienne DINIZ
GO
1:26.804
4.
6
9
Betty MOESKE
ETR
1:27.951
5.
5
33
Janna BOLSIUS
SVU
1:42.728
6.
4
4
Laura NOGUEIRA
CNPV
1:42.813
Race 348, Group 2 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
45
Lucrezia CASAGRANDE
VGT
1:23.314
5
2.
1
8
Léa HAUGUEL
CVGH
1:23.686
3
3.
4
15
Anna BABER
EVD
1:23.790
2
4.
2
3
Eva CANTERO
CGALE
1:24.404
1
Race 349, Group 1 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
1
Ilenia BRADANINI
BOR
1:21.641
34
2.
3
5
Katia FILIPPI
CPP
1:22.201
21
3.
4
46
Martina PERETTI
VGT
1:22.369
13
4.
2
25
Michelle VELZEBOER
STB
1:22.429
8
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters