Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
DANUBIA CUP 2 (CD-1) - Benatky n/J., Czech Republic - 18-20 October 2019
Heats 1500 m JUNIOR C GIRLS
Race 31, Group 1 (1 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
5
71
KORMANYOS Nina
SZKE
2:59.769
2.
1
194
Tamara TOKAROVA
SKMA
2:59.857
3.
4
179
Anastasiia BESPAMIATNOVA
KAL
3:00.696
4.
2
161
Ada JAZDZYNSKA
ORZEL
3:04.035
5.
3
45
Karolina BILKOVA
STCZ
3:09.097
6.
6
147
Maria WORONIEWSKA
JUV
3:17.099
Race 32, Group 1 (2 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
167
Karolina PARCZEWSKA
JUV
2:58.666
2.
7
99
Laura JANKOVSKA
JLSS
3:00.177
3.
4
29
Kristyna ZOCKOVA
KSB
3:01.197
4.
6
162
Magdalena OZIEMKIEWICZ
ORZEL
3:05.637
5.
2
143
Olga GOSK
JUV
3:13.020
6.
5
144
Magdalena ORCIUCH
JUV
3:20.994
3
15
Nika KOPRIVNJAK
METEOR
P
Race 33, Group 1 (3 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
7
122
Marija BORODOVSKA
SPARS
2:40.675
2.
5
129
Kotryna SOKOLOVSKYTE
VMSC
2:41.369
3.
6
22
Magdalena HROMASOVA
BZKP
2:42.823
4.
3
47
Kristyna KUDLACKOVA
STCZ
2:45.867
5.
2
145
Kamila SAGANEK
JUV
3:01.093
6.
1
98
Ance GROSBERGA
JLSS
3:03.005
4
28
Karolina HARTYCHOVA
KSB
YC
Race 34, Group 1 (4 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
121
Daniela ANIKEVICA
SPARS
2:54.528
2.
5
202
Myroslava SELIUKOVA
KHV
2:54.592
3.
2
166
Hanna ORZEPOWSKA
JUV
2:54.668
4.
4
72
SOMODI Luca
SZKE
3:02.372
5.
6
142
Adrianna DAKOWICZ
JUV
3:04.956
3
100
Ance KUCINA
JLSS
P
Race 35, Group 1 (5 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
4
124
Alina USATOVA
SPARS
2:39.062
2.
3
165
Malwina GRUDYSZ
ORL
2:42.137
3.
2
140
Agnieszka BOGDANOWICZ
JUV
2:42.392
4.
6
48
Klara STRNADOVA
STCZ
2:56.015
5.
5
134
Weronika BILLER
GIZ
3:09.079
6.
1
96
Valerija BAKAJA
JLSS
3:11.065
Race 36, Group 1 (6 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
23
Michaela POPLOVA
BZKP
2:50.235
2.
7
63
SZOCS Monika Nikolett
JSE
2:50.359
3.
4
128
Gabija ASTRAUSKAITE
LTU
2:51.850
4.
5
123
Laura PETROVICA
SPARS
2:51.916
5.
2
44
Karin MANYCHOVA
NACH
2:52.689
6.
6
139
Oliwia BOBIER
JUV
2:52.985
7.
3
141
Kinga CHILIMONIUK
JUV
2:54.180
Race 37, Group 1 (7 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
67
DOBRAN Flora
MTK
2:45.983
2.
1
46
Barbora GÁKOVÁ
STCZ
2:46.086
3.
2
62
SCHONBORN Melinda
JSE
2:46.142
4.
7
163
Katarzyna REINDL
ORZEL
2:51.148
5.
4
97
Paula EKERTE
JLSS
2:58.442
6.
5
146
Karolina SUHAK
JUV
3:07.027
7.
6
5
Michaela PETROVA
ICP
3:15.169
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters