Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Live
Select auto-reload time:
10 seconds
30 seconds
1 minute
2 minutes
5 minutes
no reload
Program
List of Competitors
List of Officials
Mobile
Photos
STARCLASS-1 (CD-1) - Amsterdam, Netherlands - 8-10 October 2021
Quarter Finals 500 metre Junior C Men
5 Races (the best skater of each race qualifies for the Semi Final, total 10 skaters)
Race 135, Group 2 (1 of 5)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
93
William BORINSKI
EVD
49.962
Q
2.
3
124
Vincent JOHANSSON
SKS
50.234
3.
2
91
Thaddäus ZIMMERMANN
ETR
50.648
4.
4
107
Nedim MUZAFEROVIC
SLI
51.268
Race 136, Group 2 (2 of 5)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
98
Valentijn WILHELM
IJVZ
49.795
Q
2.
4
89
Amaury Lucas MARTIN
CGALE
53.663
3.
1
119
Mathias LAVECCHIA
USO
1:00.938
ADV
2
99
Willem MURRAY
NIRC
P
Race 137, Group 2 (3 of 5)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
96
Kai-Arne OTTENHOFF
IHCL
49.656
Q
2.
2
130
Max KLEINRENSINK
NSV
49.706
3.
4
114
Jesse TUINSTRA
TRL
50.552
4.
1
94
Boet GROENEWEGEN
HVHW
1:13.908
Race 138, Group 2 (4 of 5)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
118
Tymeo LIBEAU
USO
50.882
Q
2.
4
104
Aron FEIRING
OSK
51.616
3.
2
87
Malo TILLY
ASMB
51.990
3
90
Tijmen VAN LAETHEM
ERL
P
Race 139, Group 2 (5 of 5)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
117
Gabin CARRIE
USO
48.837
Q
2.
3
92
Moritz HARTMANN
EVD
48.961
3.
4
121
Lowie DEKENS
YDS
49.167
4.
5
85
Joseph ARMSTRONG
ALD
49.215
5.
2
108
Harmen LAMMERS
STH
1:06.135
4 Races (the best skater of each race qualifies for the Semi Final, total 8 skaters)
Race 140, Group 1 (1 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
125
Jonas DE JONG
SVU
45.282
Q
2.
3
105
Aaron Van Quang PIETROBONO
SES
45.414
3.
2
127
Miika KLEVSTUEN
OSK
45.486
4.
4
123
Mathys FABER
TRL
48.837
Race 141, Group 1 (2 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
116
Franck Edward Julien TEKAM
USO
45.895
Q
2.
2
120
Massimiliano PICCHIARELLI
VGT
46.023
3.
3
115
Tsjerk VAN DER MEER
TRL
48.601
4.
4
129
Herwan MESPREUVE
OAST
48.661
Race 142, Group 1 (3 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
86
Louis MOUHOT
ASMB
45.873
Q
2.
2
88
Alex MAESTRI
BOR
45.983
3.
3
95
Timo VALENTIJN
IHCL
46.776
4.
4
103
Eirik ANDERSEN
OSK
47.934
Race 143, Group 1 (4 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
126
Pelle BOLSIUS
SVU
46.608
Q
2.
1
97
Nick ENDEVELD
IJVZ
46.614
3.
3
109
Larsen CASUBOLO
STKG
47.168
4.
4
122
Robin METZ
TRL
47.618
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters