Events
StarClass-Hasselt
StarClass-Bergamo
Sheffield-European Masters
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
WORLD CHAMPIONSHIPS JUNIORS - Bormio, Italy - 31 January-2 February 2020
 
Preliminaries 500 m Ladies
  11 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Ranking Finals Preliminaries, total 28 skaters)
 Race 28     (1 of 11)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.13 LI Xuan  CHN45.083Q
2.67 Lucia FILIPOVA  SVK45.301Q
3.25 VARGA Regina Eszter  HUN45.431
4.15 Markéta FAJKUSOVA  CZE46.772
 Race 29     (2 of 11)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.14 WANG Yichao  CHN44.550Q
2.16 Tereza PFEIFEROVA  CZE45.229Q
3.37 Hana TAKAHASHI  JPN45.760 
4.78 Kamryn LUTE  USA45.976
64 Mia DOSKOVIC  SRBP
 Race 30     (3 of 11)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.8 Florence BRUNELLE  CAN44.169Q
2.71 Hui CHANG  TPE47.063Q
3.74 Uliana DUBROVA  UKR47.764 
19 Cloé OLLIVIER  FRAP
20 Holly HOYLAND  GBRADV
 Race 31     (4 of 11)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.52 Xandra VELZEBOER  NED43.624Q
2.44 KIM Chanseo  KOR44.313Q
3.24 SOMOGYI Barbara  HUN44.754q
4.48 Alina USATOVA  LAT47.578
5.26 Ava RYAN  IRL47.657
 Race 32     (5 of 11)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.59 Sofia BOYTSOVA  RUS44.965Q
2.30 Katia FILIPPI  ITA45.117Q
3.77 Hailey CHOI  USA45.250q
4.49 Dione Shu Yen TAN  MAS47.573
5.1 Siyu WANG  AUS48.544
 Race 33     (6 of 11)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.79 Corinne STODDARD  USA44.607Q
2.51 Anne Floor OTTER  NED45.007Q
3.41 Yana KHAN  KAZ46.029 
4.2 Nienke SCHEPERS  BEL47.070
5.65 Petra JASIC  SRB47.662
 Race 34     (7 of 11)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.68 Petra RUSNAKOVA  SVK44.265Q
2.61 Anna MATVEEVA  RUS44.423Q
3.28 Elisa CONFORTOLA  ITA44.477q
4.21 Lisa ECKSTEIN  GER46.378
5.69 Vorravalan LEECHINNAPHAT  THA49.393
 Race 35     (8 of 11)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.12 HAO Weiying  CHN44.998Q
2.56 Gabriela TOPOLSKA  POL45.415Q
3.33 Kii KUROKAWA  JPN45.811 
4.3 Katsiaryna CHYSTAYA  BLR45.946
5.70 Aye SOPONKIJ  THA48.336
 Race 36     (9 of 11)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.9 Lea CHAMBERLAND-DOSTIE  CAN44.745Q
2.57 Magdalena ZYCH  POL44.819Q
3.42 Assel TAISHMANOVA  KAZ44.887q
4.18 Aurelie LEVEQUE  FRA45.086
5.66 Alexia TURUNEN  SUI51.625
 Race 37     (10 of 11)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.50 Georgie DALRYMPLE  NED44.173Q
2.7 Megan BOUDRIAS  CAN44.553Q
3.47 Anna JANSONE  LAT46.025 
4.4 Yana DAMBROUSKAYA  BLR46.635
 Race 38     (11 of 11)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.60 Daria KRASNOKUTSKAIA  RUS44.277Q
2.45 KIM Geonhee  KOR44.355Q
3.27 Chiara BETTI  ITA44.498q
4.72 Kseniya ADAMENKO  UKR47.774
5.1 Siyu WANG  AUS12:23.000
5.63 Jing Ying, Alyssa POK  SGP48.181


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Eraton Race Timers
Kilimanjaro
Bioracer
Skate-Tec
Engo
Web-TV
Sebra Sports
Impakt Sport