Events
Dresden WJC
Bergamo StarClass
Leeuwarden StarClass
Hasselt Speculaascup
Gent-Eastertournement
Amsterdam-GSA
Amsterdam-MIST
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
ALTA VALTELLINA TROPHY 30TH - Bormio, Italy - 11-13 November 2022
 
Quarter Finals 1500 meter SENIOR MEN
  7 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final, total 21 skaters)
 Race 79, Group 1     (1 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1152 Daan KOS  KTTN2:21.473Q
2.371 Pietro MARINELLI  CSCA2:21.969Q
3.564 Davide OSS CHEMPER  CPP2:22.106 
4.2223 Steijn KOOPS  RTCM2:22.164
5.6208 Lars BONESMO  OSK2:47.533
6.7181 Matiss IPOLITO  LST2:48.284
7.46 Adriaan DEWAGTERE  BEL-    
 Race 80, Group 1     (2 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1204 Bram STEENAART  NED2:29.593Q
2.4109 BONTOVICS Balazs  HUN2:30.123Q
3.2182 Thibault MÉTRAUX  LST2:30.381 
4.67 Ilias PEETERS  BEL2:31.078
5.3258 Thibault FOSTIER  STKG2:31.834
6.5225 Jeroen WILHELM  RTCM2:32.487
7.7166 Pepijn KOESTAL  KTTZW2:39.667
 Race 81, Group 1     (3 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2205 Melle VAN 'T WOUT  NED2:26.607Q
2.193 Luca LÖFFLER  GER2:26.680Q
3.4114 VARNYÚ Alex  HUN2:26.748 
4.6186 Peter MURPHY  LUX2:26.818
5.310 Warre VAN DAMME  BEL2:27.274
6.5271 Noah BUFFET  USF2:28.255
 Race 82, Group 1     (4 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1153 Hessel VAN BERKUM  KTTN2:21.294Q
2.211 Rino VANHOOREN  BEL2:21.591Q
3.3110 NOGRADI Bence  HUN2:21.687 
4.4224 Jari VAN POLEN  RTCM2:21.712
5.6248 Matt GARDNER  SHF2:25.857
6.5167 Milan SCHENK  KTTZW2:26.382
7.7184 Joshua STAENZ  LST-    
 Race 83, Group 1     (5 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.28 Ward PÉTRÉ  BEL2:21.964Q
2.6113 TIBORCZ Daniel  HUN2:22.691Q
3.5232 Giulio LO CIGNO  SCP2:23.957 
4.192 Robin BENDIG  GER2:24.808
5.3168 Henk VAN ATTEN  KTTZW2:26.288
6.473 Matheo GRALL  CVGH2:27.527
 Race 84, Group 1     (6 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1150 Hugo BOSMA  KTTN2:32.924Q
2.2203 Niels KINGMA  NED2:33.245Q
3.3112 TALABOS Attila  HUN2:33.848 
4.59 Enzo PROOST  BEL2:33.941
5.4222 Zeno DE BOER  RTCM2:34.297
6.6189 Ivan MARTINIC  MET2:35.621
 Race 85, Group 1     (7 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.215 Tarik OMERAGIC  BIH2:24.876Q
2.6151 Justus KLASTER  KTTN2:25.028Q
3.4111 SZIGETI Adam  HUN2:25.473ADV
4.7183 Dietrich VARAKLIS  LST2:34.538
5.594 Tobias PIETSCH  GER3:05.009
6.3221 Mans BOSKAMP  RTCM-    
170 Marco GIORDANO  CSCAP


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Engo
Impakt Sport
Bioracer
Eraton
Skate-Tec
Sebra Sports
Kilimanjaro
Web-TV