Events
Oberstdorf-OSS
Amsterdam-MIST
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
STARCLASS 1 (CD-1) - Bergamo, Italy - 25-27 October 2019
 
Heats 500 meter Men Junior C
  9 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Quarter Finals, total 20 skaters)
 Race 97, Group A     (1 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.497 Bas VAN DER VALK  SCT47.826Q
2.283 Stan RIJKSEN  NSV48.056Q
3.1128 Leon VISSER  SVU49.240
4.381 Arty CLAREY  NIRC50.140
 Race 98, Group A     (2 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.3136 Niels BERGSMA  TRL47.719Q
2.591 Linus August RISNES  OSK49.802Q
3.454 Rafael SCHLOSSARECK  EVD50.051 
4.1104 Pietro GERVASONI  SES50.843
5.2116 Jonathan RÖSKENBLECK  SLI-    
 Race 99, Group A     (3 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.324 Marco COMENSOLI  BOR48.609Q
2.1126 Asif MUHAMMAD  SVU49.117Q
3.433 Nathan CHIRON  CST49.263
4.272 Jimmy KIESGEN  LUX49.369
5.5153 Mathys LIBEAU  USO52.880
 Race 100, Group A     (4 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.495 Tawan THOMAS  RPV48.466Q
2.590 Fredrik PEDERSEN  OSK49.736Q
3.3137 Emiel SCHEEPSTRA  TRL50.075 
4.126 Giovanni ANTONIOLI  BOR50.827
5.248 Hannes ENGER  ETR52.133
 Race 101, Group A     (5 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.423 Giacomo PEDRINI  BOR48.695Q
2.2138 Noah VAN RIET  TRL49.597Q
3.366 Bryant BOOGERT  IJA49.955 
4.1111 Stefano RIGHI  SGPV50.255
5.549 Louis ROSS  ETR51.627
 Race 102, Group A     (6 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.230 Alessandro LOREGGIA  CPP47.562Q
2.147 Bent SCHOOB  ETR49.628Q
3.357 Timo BOERSEMA  HVHW49.792 
4.4127 Daniel BROUWER  SVU49.858
5.5120 Aleyándro RIVERO MAERSCHALCK  STKG-    
 Race 103, Group A     (7 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.152 Lukas KOBUCH  EVD48.267Q
2.34 German SHMAYGER  ALD48.911Q
3.4103 Alessandro BUCCELLINI  SES49.469 
4.525 Daniele COLA  BOR53.367
5.285 Evan LEEUWIS  NSV53.645
 Race 104, Group A     (8 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.268 Warre NOIRON  IRTA48.085Q
2.4110 Gabriel MATURI PADOVANI  SGPV48.249Q
3.545 Wilhelm Friedrich HARDER  ETR49.660 
4.184 Jason WILTING  NSV50.126
5.392 Tinius RAMBØL ALME  OSK53.340
 Race 105, Group A     (9 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.5102 Lorenzo PREVITALI  SES47.452Q
2.177 Adam HILL JNR  MIRC47.584Q
3.253 Brandon JAHN  EVD49.473 
4.4139 Jurre SYBRANDI  TRL51.932
5.337 David HUBER  ECK52.092


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Sebra Sports
Web-TV
Bioracer
Kilimanjaro
Eraton Race Timers
Engo
Skate-Tec
Impakt Sport