Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
ALTA VALTELLINA TROPHY - Bormio, Italy - 20-22 October 2017
Overall Classification JUN D LAD
Rank
Name
Affil
1.
Viola SIMONINI
BOR
2.
Marianna POZZI
BOR
3.
SZIGETI Dora
MTK
4.
Chiara RODONDI
BOR
5.
Arianna PELONI
BOR
6.
Sara MARTINELLI
BOR
Overall Classification
777 meter
|
500 meter
|
1000m SF
Overall Classification JUN D MEN
Rank
Name
Affil
1.
Giacomo PEDRINI
BOR
2.
Lorenzo PREVITALI
SES
3.
Amarit LOHASIRICHAI
THA
4.
Daniele COLA
BOR
5.
Marco COMENSOLI
BOR
6.
Davide FAIFER
BOR
Overall Classification
777 meter
|
500 meter
|
1000m SF
Overall Classification JUN C LAD
Rank
Name
Affil
1.
Lucia FILIPOVA
SVK
2.
Ilenia BRADANINI
BOR
3.
Anna SPECHENHAUSER
BOR
4.
Martina PERETTI
VGT
5.
Margherita POZZI
BOR
6.
ALBERT Viktoria
MTK
Overall Classification
1000 meter
|
500 meter
|
1500 m SF
Overall Classification JUN C MEN
Rank
Name
Affil
1.
NOGRADI Bence
TKKS
2.
Gabriel VOLET
OGCA
3.
Natthapat KANCHARIN
THA
4.
Maurizio TUNNO
VGT
5.
SZARVASI Peter
MTK
6.
Sebastian CAPONE
VGT
Overall Classification
1000 meter
|
500 meter
|
1500 m SF
Overall Classification JUN B LAD
Rank
Name
Affil
1.
Marijn WIERSMA
STA
2.
Elisa CONFORTOLA
ITA
3.
Ilaria COTZA
ITA
4.
Giorgia BRESCIANI
ITA
5.
Anna BEISER
ECO
6.
TURI Anna
HUN
Overall Classification
1500 meter
|
500 meter
|
1000 meter
|
1500 m SF
Overall Classification JUN B MEN
Rank
Name
Affil
1.
Hugo BOSMA
STB
2.
Augustin GÉRÉ
LUX
3.
Niels KINGMA
TRL
4.
Robin TENZER
ECO
5.
Jens VAN 'T WOUT
ASCJE
6.
Hessel VAN BERKUM
TRL
Overall Classification
1500 meter
|
500 meter
|
1000 meter
|
1500 m SF
Overall Classification JUN A LAD
Rank
Name
Affil
1.
Gloria CONFORTOLA
ITA
2.
Nina HOGEVEEN
SCT
3.
SZILICZEI-NEMET Rebeka
HUN
4.
Gloria IORIATTI
ITA
5.
Melissa TUNNO
ITA
6.
Federica APOLLONI
VGT
Overall Classification
1500 meter
|
500 meter
|
1000 meter
|
1500 m SF
Overall Classification JUN A MEN
Rank
Name
Affil
1.
Jasper BRUNSMANN
TRL
2.
Friso EMONS
STB
3.
Bram STEENAART
SVU
4.
SZIKLASI Andras
HUN
5.
Pietro SIGHEL
ITA
6.
Cyprien VACHERON
USF
Overall Classification
1500 meter
|
500 meter
|
1000 meter
|
1500 m SF
Overall Classification SENIOR LAD
Rank
Name
Affil
1.
Rianne DE VRIES
NED
2.
Federica TOMBOLATO
ITA
3.
Aurélie MONVOISIN
USF
4.
Nicole BOTTER GOMEZ
ITA
5.
Cynthia MASCITTO
ITA
6.
Avalon AARDOOM
HVHW
Overall Classification
1500 meter
|
500 meter
|
1000 meter
|
3000 M SF
Overall Classification SENIOR MEN
Rank
Name
Affil
1.
Dennis VISSER
NED
2.
Mark PRINSEN
NED
3.
Adwin SNELLINK
NED
4.
Mylan ELZINK
GO
5.
Clément FLORAC
USF
6.
Yoann MARTINEZ
OGCA
Overall Classification
1500 meter
|
500 meter
|
1000 meter
|
3000 M SF
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters