Events
Oberstdorf-OSS
Amsterdam-MIST
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
PANNONIA OPEN 2022 - Budapest, Hungary - 7-9 January 2022
 
Final 500 m JUNIOR WOMEN
 Race 177, Group 14     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.272 Patricija SNIKERE  JLSS49.608 
2.130 Karin MANYCHOVA  NACH51.800
3.420 Nika KOPRIVNJAK  METEOR51.886
4.5138 Melike SELEN  TUR51.889
5.3114 Lena SCHEEPSTRA  TRIAS51.960
 Race 179, Group 13     (2 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.380 Daniela ANIKEVICA  SPARS51.412 
2.431 Michaela POPLOVA  BZKP52.498
3.128 Eva BLAHOVA  STCZ1:02.283
292 Valerie AARTS  NEDDNF
 Race 181, Group 12     (3 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1115 Anna Marit SYBRANDI  TRIAS48.054 
2.294 Robin KEPPELS  NED49.545
3.3120 Biborka FARKAS  ISK51.405
4.4122 Ursa ERJAVEC  CEL53.809
 Race 183, Group 11     (4 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1137 Aybuke HAN  TUR49.335 
2.3136 Damla AKAN  TUR49.541
3.432 Klara STRNADOVA  STCZ49.628
4.267 Valerija BAKAJA  JLSS50.221
 Race 185, Group 10     (5 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1123 Dina SPAN  CEL49.258 
2.270 Laura JANKOVSKA  JLSS49.365
3.369 Ance GROSBERGA  JLSS49.888
4.468 Paula EKERTE  JLSS53.092
 Race 187, Group 9     (6 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1119 Nora BARTA  ISK49.896 
2.229 Barbora GAKOVA  STCZ49.902
3.4121 Sarlota GAL  ISK50.165
4.3156 Oleksandra SHAPRAN  KYIV50.513
 Race 189, Group 8     (7 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2142 Myroslava SELIUKOVA  KHV49.044 
2.3134 Michaela IZAROVA  SKMA49.430
4161 Mijntje DE JONG  NEDDNF
1155 Daria ARTEMENKO  KYIVP
 Race 191, Group 7     (8 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.149 VEGI Diana Laura  FTC46.761 
2.2113 Lotte DONDERWINKEL  TRIAS48.333
3.487 Kotryna SOKOLOVSKYTE  VMSC48.397
4.390 Birgit RADT  DKIJV48.524
 Race 193, Group 6     (9 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.211 Yana DAMBROUSKAYA  BLR46.959 
2.1154 Kseniya ADAMENKO  KYIV47.590
3.3133 Emma HYMPANOVA  SKMA48.415
4.496 Kiek STRAATHOF  NED48.642
 Race 195, Group 5     (10 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.247 SZIGETI Dora  MTK46.960 
2.1135 Tamara TOKAROVA  PRK47.019
3.448 SZOCS Monika Nikolett  FTC47.336
4.383 Alina USATOVA  SPARS48.754
 Race 197, Group 4     (11 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.381 Anna JANSONE  SPARS47.680 
2.142 KORMANYOS Nina  SZKE47.683
3.213 Michaela PETROVA  ICP47.828
 Race 199, Group 3     (12 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.493 ZoĆ« DELTRAP  NED46.504 
2.143 NOGRADI Panka  TKKSE46.621
3.262 DOBRAN Flora  MTK47.019
4.3141 Svitlana REPETSKA  KHV49.311
 Race 201, Group 2     (13 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.195 Nikki NOORDERGRAAF  NED47.1033 
2.241 ALBERT Viktoria  FTC47.2082
3.344 SCHONBORN Melinda  MTK47.7011
 Race 203, Group 1     (14 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.191 Angel DALEMAN  IHCL45.39434 
2.297 Diede VAN OORSCHOT  SVU45.49721
3.545 SOMODI Maja  SZKE46.52413
4.4157 Yelyzaveta SYDORKO  KYIV47.5978
346 SOMOGYI Barbara  FTCP3


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Bioracer
Eraton Race Timers
Web-TV
Engo
Impakt Sport
Skate-Tec
Sebra Sports
Kilimanjaro