Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
PANNONIA OPEN 2022 - Budapest, Hungary - 7-9 January 2022
Semi Final 1000 m JUNIOR WOMEN
Race 274, Group 6 (1 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
94
Robin KEPPELS
NED
2:02.824
2.
2
120
Biborka FARKAS
ISK
2:05.630
3.
1
67
Valerija BAKAJA
JLSS
2:23.026
Race 275, Group 6 (2 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
121
Sarlota GAL
ISK
1:55.776
2.
1
31
Michaela POPLOVA
BZKP
1:59.964
3
154
Kseniya ADAMENKO
KYIV
DNS
Race 278, Group 5 (3 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
29
Barbora GÁKOVÁ
STCZ
1:47.316
2.
1
114
Lena SCHEEPSTRA
TRIAS
1:47.539
3.
5
68
Paula EKERTE
JLSS
1:50.283
4.
4
30
Karin MANYCHOVA
NACH
1:50.889
3
161
Mijntje DE JONG
NED
P
Race 279, Group 5 (4 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
5
92
Valerie AARTS
NED
1:48.867
2.
2
80
Daniela ANIKEVICA
SPARS
1:48.969
3.
1
70
Laura JANKOVSKA
JLSS
1:49.551
4.
3
20
Nika KOPRIVNJAK
METEOR
1:52.434
5.
4
122
Ursa ERJAVEC
CEL
1:55.482
Race 282, Group 4 (5 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
137
Aybuke HAN
TUR
1:41.054
2.
2
142
Myroslava SELIUKOVA
KHV
1:41.186
3.
5
87
Kotryna SOKOLOVSKYTE
VMSC
1:41.316
4.
3
69
Ance GROSBERGA
JLSS
1:43.988
5.
4
119
Nora BARTA
ISK
1:44.624
Race 283, Group 4 (6 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
134
Michaela IZAROVÁ
SKMA
1:41.287
2.
4
123
Dina SPAN
CEL
1:41.548
3.
2
155
Daria ARTEMENKO
KYIV
1:42.028
4.
5
32
Klara STRNADOVA
STCZ
1:42.126
5.
3
28
Eva BLAHOVA
STCZ
1:42.272
Race 286, Group 3 (7 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
113
Lotte DONDERWINKEL
TRIAS
1:41.434
2.
1
81
Anna JANSONE
SPARS
1:41.527
3.
5
138
Melike SELEN
TUR
1:43.163
4.
4
83
Alina USATOVA
SPARS
1:48.484
ADV
3
90
Birgit RADT
DKIJV
P
Race 287, Group 3 (8 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
13
Michaela PETROVA
ICP
1:37.677
2.
1
157
Yelyzaveta SYDORKO
KYIV
1:38.147
3.
4
136
Damla AKAN
TUR
1:38.255
4.
5
156
Oleksandra SHAPRAN
KYIV
1:40.340
5.
3
72
Patricija SNIKERE
JLSS
1:41.423
Race 290, Group 2 (9 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
44
SCHONBORN Melinda
MTK
1:41.058
2.
1
62
DOBRAN Flora
MTK
1:41.258
3.
4
48
SZOCS Monika Nikolett
FTC
1:41.606
4.
5
96
Kiek STRAATHOF
NED
1:42.146
ADV
3
43
NOGRADI Panka
TKKSE
P
Race 291, Group 2 (10 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
5
141
Svitlana REPETSKA
KHV
1:38.570
2.
4
11
Yana DAMBROUSKAYA
BLR
1:38.663
3.
2
47
SZIGETI Dora
MTK
1:38.775
4.
3
133
Emma HYMPÁNOVÁ
SKMA
1:39.021
5.
1
115
Anna Marit SYBRANDI
TRIAS
1:41.281
Race 294, Group 1 (11 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
97
Diede VAN OORSCHOT
SVU
1:39.802
2.
5
41
ALBERT Viktoria
FTC
1:40.388
3.
2
49
VEGI Diana Laura
FTC
1:40.512
4.
4
95
Nikki NOORDERGRAAF
NED
1:58.685
ADV
3
135
Tamara TOKAROVA
PRK
P
Race 295, Group 1 (12 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
91
Angel DALEMAN
IHCL
1:36.036
2.
2
46
SOMOGYI Barbara
FTC
1:37.425
3.
4
45
SOMODI Maja Dora
SZKE
1:37.623
4.
3
42
KORMANYOS Nina
SZKE
1:38.039
5
93
Zoë Florence DELTRAP
NED
P
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters