Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
EASTER TOURNEMENT 36TH - Gent, Belgium - 26-27 March 2016
Overall Classification Girls Junior E/F
Rank
Name
Affil
1.
Bibi ARTS
STB
2.
Ina SINN
MERC
3.
Laura HEISS
MERC
4.
Amber VAN DER MEIJDEN
HVHW
5.
Zoë Florence DELTRAP
IHCL
6.
Kiek STRAATHOF
IHCL
Overall Classification
333 m
|
222 m
|
500 m
Overall Classification Boys Junior E/F
Rank
Name
Affil
1.
Niels BERGSMA
TRL
2.
Sam NOORDERGRAAF
IJVZ
3.
Joel HEISS
MERC
4.
Timo BOERSEMA
HVHW
5.
Fré VAN DAMME
BSC
6.
Peter ROGERS
STKG
Overall Classification
333 m
|
222 m
|
500 m
Overall Classification Girls Junior D
Rank
Name
Affil
1.
Manouk GIJSBERS
SVU
2.
Esmee ROES
TRL
3.
Anna RUYSSCHAERT
LUX
4.
Nienke SCHEPERS
YDS
5.
Nikki NOORDERGRAAF
IJVZ
6.
Akki KIVITS
STB
Overall Classification
500 m
|
333 m
|
500 (2) m
|
777 m
Overall Classification Boys Junior D
Rank
Name
Affil
1.
Leander SCHEPERS
YDS
2.
Jari VAN POLEN
SVU
3.
Brian VAN RIET
TRL
4.
Enzo PROOST
ERL
5.
Martijn DOUMA
SVU
6.
Mans BOSKAMP
SVU
Overall Classification
500 m
|
333 m
|
777 m
Overall Classification Men Junior C
Rank
Name
Affil
1.
Teun BOER
NSV
2.
Martijn SCHEPERS
YDS
3.
Adriaan DEWAGTERE
STKG
4.
Richard SIMON-JOJART
MERC
5.
Zeno DE BOER
SVU
6.
Pepijn KOESTAL
IJVZ
Overall Classification
777 m
|
500 m
|
1000 m
Overall Classification Men Junior B
Rank
Name
Affil
1.
Tom HOFKER
STB
2.
Friso EMONS
STB
3.
Hugo BOSMA
STB
4.
Dante JANSSENS
IRTA
5.
Gianni CABOOR
STKG
6.
Robbe VOLCKAERT
STKG
Overall Classification
1000 m
|
500 m
|
777 m
|
1500 m
Overall Classification Ladies Senior/A/B/C
Rank
Name
Affil
1.
Evelien VAN KERCKVOORDE
STKG
2.
Alexandra DANNEEL
BSC
3.
Esther GIJSBERS
SVU
4.
Caroline MURPHY
LUX
5.
Imke VANDEUREN
IRTA
6.
Silke VAN RIEL
IJVZ
Overall Classification
1000 m
|
500 m
|
1500 m
Overall Classification Men Senior/A
Rank
Name
Affil
1.
Jens ALMEY
STKG
2.
Rino VANHOOREN
BSC
3.
David DANNEEL
BSC
4.
Kay HUISMAN
HVHW
5.
Mark VAN WIJNGAARDEN
SVU
6.
Willem DEWAGTERE
STKG
Overall Classification
1000 m
|
500 m
|
1500 m
Overall Classification Masters
Rank
Name
Affil
1.
Geert DEJONGE
BSC
2.
Gundi PAWASSERAT
MERC
3.
Vincent VAN WERSCH
TNT
4.
Kristof LAMOTE
STKG
5.
Ronald DE GRAAF
IHCL
6.
Jacob VAN DEN BOSCH
SVU
Overall Classification
1000 m
|
500 m
|
777 m
|
1500 m
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters