Events
StarClass-Hasselt
StarClass-Bergamo
Sheffield-European Masters
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
SEASON OPENING KNSB-CUP - Heerenveen, Netherlands - 18 September 2021
 
Finale 2000 m Relay Mixed Relay S1
 Race 1, Groep 1     (1 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.120 Team 20  203:28.149 
 180Myrthe DE REUS
 231Nina LOMAN
 246Kebba NJIE
 249Silke KABEL
2.317 Team 17  173:38.430
 27Lena SCHEEPSTRA
 186Pol KRUIDERING
 232Louisa LOMAN
 237Nienke KLOMPMAKER
218 Team 18  18YC
 210Ezra LOMAN
 230Emilie FRANSEN
 233Pien KOOIJMAN
 251Heleen VAN DEN NOULAND
419 Team 19  19P
 167Juliette VAN DEN BERG
 213Kai-Arne OTTENHOFF
 229Jade VAN DE REST
 242Stefan MEIJER
 Race 2, Groep 1     (2 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.414 Team 14  143:17.624 
 98Anne SCHERMER
 156Iris KLEIWEG
 169Luna VAN POLEN
 245Stan DE GRAAF
2.213 Team 13  133:17.915
 52Lieke SPEIJERS
 211Birgit RADT
 219Marit DAMEN
 235Julie VAN SANTEN
3.315 Team 15  153:28.516
 166Blanche CARDINAL TREMBLAY
 236Juul VAN DER ZWAAN
 239Jesse TUINSTRA
 241Tsjerk VAN DER MEER
4.116 Team 16  163:39.556
 194Evan LEEUWIS
 212Maarten PENNINGS
 217Sophie NIJBOER
 238Pom STRAATHOF
 Race 3, Groep 1     (3 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.110 Team 10  103:07.921 
 30Anna EIJSACKERS
 51Lars DE GROOT
 137Sietske VAN DER MEER
 209Robin METZ
2.412 Team 12  123:08.201
 206Liduina VERBEEK
 218Anil DE VRIES
 222Mathys FABER
 244Claretta CARAVITA
211 Team 11  11P
 17Maaike KRAMER
 139Ilse TUINSTRA
 175Sinne BROUWERS
 199Asif MUHAMMAD
39 Team 9  9P
 174Sarp VISSER
 176Lotte DONDERWINKEL
 178Robin KEPPELS
 240Harmen LAMMERS
 Race 4, Groep 1     (4 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.48 Team 8  82:59.200 
 43Bryant BOOGERT
 172Jacob OUWENEEL
 179Thomas VAN DER VAART
 207Fré VAN DAMME
2.26 Team 6  62:59.954
 173Kiek STRAATHOF
 188Pelle BOLSIUS
 205Hessel KOOT
 224Chris BARTELS
3.35 Team 5  53:02.387
 129Glenn VAN DER VEEN
 136Suze KINGMA
 149Anna Marit SYBRANDI
 177Jurre SYBRANDI
4.17 Team 7  73:13.769
 37Zoë DELTRAP
 140Eelke WESTRA
 190Leon VISSER
 192Jonas DE JONG
 Race 5, Groep 1     (5 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.12 Team 2  22:54.347 
 49Thijmen KOESTAL
 131Niels BERGSMA
 162Warre NOIRON
 202Jeroen WILHELM
2.23 Team 3  32:56.783
 106Michelle VELZEBOER
 135Femke DE BOER
 189Daniel BROUWER
 248Gioya LANCEE
3.41 Team 1  13:06.215
 21Fabian RADT
 50Nikki NOORDERGRAAF
 74Nick ENDEVELD
 150Bas VAN DER VALK
4.34 Team 4  43:11.511
 93Diede VAN OORSCHOT
 117Luke TEN KLOOSTER
 143Emiel SCHEEPSTRA
 182Noah VAN RIET


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Web-TV
Sebra Sports
Eraton Race Timers
Impakt Sport
Skate-Tec
Bioracer
Engo
Kilimanjaro